×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Singapore Airlines zamawiają 39 boeingów


Linie Singapore Airlines zamawiają 20 boeingów 777-9 oraz zwiększają swoje zamówienie boeingów 787-10 o kolejnych 19 maszyn.


Kontrakt, o łącznej wartości szacowanej na 13,8 mld dolarów, przewiduje opcje na zakup sześć maszyn każdego z zamówionych typów. Jeżeli przewoźnik zdecydowałby się na wykorzystanie tych opcji, to dzięki temu zamówieniu do jego floty trafiłoby 51 nowych samolotów. Umowa przewiduje, że dostawy boeingów 777-9 rozpoczną się od 2021 r., a boeingów 787-10 - rok wcześniej. Linie Singapore Airlines zagwarantowały sobie w umowie prawo zamiany boeingów 787-10 na inne modele z rodziny 787.


Jak wyjaśnia singapurski przewoźnik, boeingi 777-9 będą obsługiwać trasy dalekodystansowe przewoźnika, podczas gdy boeingi 787-10 zostaną skierowane do obsługi połączeń średniodystansowych. Nie wiadomo jednak, czy wszystkie Dreamlinery będą latać w barwach Singapore Airlines, czy nie zostaną przekazane należącym do spółki liniom niskokosztowym Scoot, jak to miało miejsce z zamówieniami boeingów 787-8 oraz 787-9 sprzed kilku lat. 

Zgodnie z decyzją przewoźnika, boeingi 787-10 będą napędzane silnikami Rolls-Royce Trent 1000. W przypadku boeingów 777-9 producent samolotów nie oferuje wyboru innych jednostek napędowych niż General Electric GE9X.


- Dzisiejsze znaczne zamówienie samolotów szerokokadłubowych pozwala nam kontynuować operacje w oparciu o nowoczesną i wydajną paliwowo flotę, dając dodatkowe szanse Grupie SIA na wzrost oraz upewnia nas, że zachowamy naszą pozycję lidera rynku. Kontynuujemy inwestycje w przyszłość SIA Group. To zamówienie jest także potwierdzeniem naszego zaangażowania w dalszy rozwój hubu w Singapurze, gdzie będziemy w stanie zaoferować naszym klientom jeszcze więcej opcji podróży - powiedział Goh Choon Phong, prezes Singapore Airlines. 

- Linie Singapore Airlines są cennym klientem Boeinga od ponad od ponad 50 lat i czujemy się uhonorowani faktem, że wybrały boeingi 777-9 oraz dodatkowe 787-10, by rozszerzyć swoją przyszłą flotę szerokokadłubową. Samoloty te są najbardziej wydajne i najchętniej wybierane przez pasażerów w swoich klasach. Doceniamy zaufanie, zaangażowanie i wsparcie Singapore Airlines i cieszymy się, że będziemy mogli dostarczyć najlepszy na rynku produkt jednemu z najpowszechniej szanowanemu na świecie liderowi branży - powiedział Kevin McAllister, prezydent Boeing Commercial Airplanes.

Linie Singapore Airlines są pierwszym klientem (launch customer) programu 787-10, za sprawą wcześniejszego zamówienia 30 samolotów tego typu z 2013 r. na dostawy maszyn rozpoczynające się w 2018 r. 

Obecnie we flocie Singapore Airlines znajduje się 109 samolotów, m.in. 54 boeingów 777 w wariantach -200 i -300. Poza najnowszym zamówieniem i potwierdzeniem zamówienia z 2013 r., przewoźnik oczekuje także na dostawy 57 airbusów A350-900. 

Boeing w komunikacie prasowym poinformował, że zamówienie pojawi się w oficjalnych dokumentach po jego sfinalizowaniu.

fot. Boeing gość_fe704 - Profil
gość_fe704
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie