Alitalia: Więcej połączeń code-share

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
10 lutego 2017 08:20
W ciągu ostatnich trzech miesięcy Alitalia znacząco rozszerzyła wachlarz umów code-share. Do grona jej partnerów dołączyły m.in. Air Malta, Hainan Airlines czy Royal Jordanian.
Reklama
Umowa z Air Malta obowiązuje od 12 grudnia 2016 r. Objęte nią zostały łącznie 34 połączenia. Kody Alitalii (AZ) pojawiają się na następujących trasach obsługiwanych przez maltańską linię:
  • Malta - Katania, Mediolan-Linate, Palermo, Rzym-Fiumicino.
W zamian, oznaczenia wyspiarskiego przewoźnika (KM) wprowadzono na poniżej wymienionych połączeniach obsługiwanych przez Alitalię:
  • z Katanii do Bolonii;
  • z Mediolanu-Linate do: Alghero, Brindisi, Cagliari, Frankfurtu, Londynu-City, Pescary, Rzymu-Fiumicino;
  • z Rzymu Fiumicino do: Amsterdamu, Ankony, Bari, Bolonii, Brindisi, Cagliari, Florencji, Genui, Katanii, Lamezia-Terme, na Maltę, do Neapolu, Nicei, Palermo, Pizy, Reggio di Calabria, Triestu, Turynu, Wenecji-Marco Polo i Werony.

Porozumienie z kolejnym przewoźnikiem - Hainan Airlines - zostało nawiązane 23 stycznia br. W jego ramach ustalono, że numery europejskiej linii wprowadzone zostaną na następujących trasach krajowych i międzynarodowych z Chin:
  • z Pekinu do: Chengdu, Chongqing, Guanghzou (Kantonu), Szanghaju-Hongqiao, Xi'an;
  • z Chongqing do: Guanghzou (Kantonu), Szanghaju-Pudong i Rzymu-Fiumicino;
  • z Szanghaju-Pudong do Chongqing i Xi'an.
Z kolei chiński przewoźnik umieścił swoje kody (HU) na trasach Alitalii z Rzymu-Fiumicino do: Bari, Bolonii, Florencji, Katanii, Mediolanu-Malpensy, Neapolu, Pekinu, Turynu, Wenecji-Marco Polo i Werony.

Porozumienie z Royal Jordanian weszło w życie niedawno - bo 7 lutego br. Linia z Jordanii umieszcza oznaczenia (RJ) na 15 trasach włoskiego partnera (z Rzymu Fiumicino do: Ankony, Bari, Bolonii, Brindisi, Genui, Katanii, Lamezia Terme, Neapolu, Palermo, Pizy, Reggio di Calabria, Triestu, Wenecji-Marco Polo i Werony). Z kolei Alitalia wprowadziła swoje numery na dwóch trasach z Ammanu (do Akaby i Rzymu-Fiumicino).


Rozszerzeniu z kolei uległy umowy z China Southern i Air Seychelles. Z pierwszą z wymienionych linii wachlarz połączeń code-share powiększono w ostatnim czasie dwukrotnie: 6 grudnia 2016 i 23 stycznia 2017 r. Za pierwszym razem umożliwiono włoskiej linii wprowadzenie swoich kodów na pięciu trasach krajowych obsługiwanych przez chińską linię (z Pekinu do Chengdu, Chongqing, Guangzhou, Shenyang i Xi'an). Za drugim razem sytuacja była odwrotna: numery China Southern (CZ) pojawiły się na pięciu trasach europejskich Alitalii (z Rzymu-Fiumicino do Berlina-Tegel, Brukseli-Zaventem, Frankfurtu, Londynu-Heathrow i Monachium).

Z kolei od 13 stycznia br. obowiązuje rozszerzona umowa z Air Seychelles. W jej ramach kody linii z wysp na Oceanie Indyjskim (HM) pojawiają się na trasie z Rzymu-Fiumicino do Paryża-CDG. Z kolei Alitalia, od 18 stycznia, umieszcza swoje numery na trasach z Mahé do Antananarywy, Durbanu i Johannesburga.

fot. Mirosław Pachowicz

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy