×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG: Wzrost o 5,5 proc. w styczniu


Koncern International Airlines Group przewiózł w styczniu br. 6,69 mln pasażerów. To o 5,5 proc. więcej niż rok temu.Liczba pasażerów na trasach krajowych wzrosła o 5,5 proc. do 1,52 mln, na trasach europejskich - o 6,8 proc. do 3,31 mln, a na trasach północnoamerykańskich - o 3,5 proc. do 759 tys. Jedynymi kierunkiem, na którym ubyło pasażerów, była Ameryka Łacińska - z i do tego regionu podróżowało 415 tys. osób, czyli o 1,5 proc. mniej niż przed rokem.

Oferowanie mierzone wskaźnikiem ASK wzrosło o 5,1 proc., a przewozy według RPK - o 4,4 proc. 

Średni wskaźnik wypełnienie samolotów koncernu spadł o 0,5 pkt. proc. do 78,2 proc. Najwięcej miejsc było średnio zajętych na trasach do i z Ameryki Łacińskiej (84,8 proc., spadek o 3 pkt. proc.), a najmniej - na trasach europejskich (72,8 proc., wzrost o 2,9 pkt. proc.).

Koncern nie podaje wyników przewozowych w ujęciu liczby pasażerów w rozbiciu na poszczególne linie lotnicze. Pod względem przewozów RPK największe wzrosty zanotowały niskokosztowe Aer Lingus (12,3 proc.) i Vueling (11,4 proc.), a znacznie wolniej rosły tradycyjne British Airways (3,7 proc.) i Iberia (2,2 proc.). gość_90000 - Profil
gość_90000
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie