×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair rozważa ograniczenia w bagażu podręcznym


Ryanair rozważa zniesienie prawa pasażerów do wniesienia na pokład dwóch sztuk bagażu podręcznego. Wydłuża to czas boardingu, a tym samym obniża punktualność linii.


W rozmowie z BBC Radio 5, Neil Sorahan, dyrektor finansowy Ryanair wyjaśnił, że przewoźnik stał się "ofiarą bycia zbyt miłym", bo pasażerowie wnoszą na pokład bagaże przekraczające dopuszczalne rozmiary.

- Widziałem torby dwa, trzy razy większe niż powinny być wnoszone na pokład i byliśmy w tym zbyt wyrozumiali - powiedział Sorahan. Nadużywanie przez pasażerów limitów wnoszonego bagażu przedłuża boarding, co może przekładać się na opóźnienia lotów.

Ewentualne zniesienie prawa do wnoszenia dwóch sztuk bagażu na pokład jest tylko jednym z rozwiązań mającym na celu ograniczenie problemu opóźnień, którym przygląda się przewoźnik. Jak zapewnia Sorahan, nie podjęte zostały jeszcze w tej sprawie wiążące decyzje.

- Przyglądamy się różnym inicjatywom mogącym rozwiązać ten problem, wliczając to zmiany naszej polityki oferowania usług, na przykład wnoszenia dwóch sztuk bagażu podręcznego, co jest powodem narastających opóźnień przy gate'ach - powiedział Sorahan w rozmowie z BBC Radio 5. 

W opublikowanym raporcie Ryanair zapewnia, że współczynnik punktualności linii jest jednym z najlepszych w branży, pomimo tego że przewoźnik zmagał się z niekorzystną pogodą tej zimy oraz ze strajkami kontrolerów lotów. 

Spośród największych niskokosztowych linii w Europie jedynie Ryanair dopuszcza obecnie darmowy przewóz dwóch sztuk bagażu podręcznego - dużej i małej (np. laptopa albo aparatu fotograficznego). Wizz Air za darmo pozwala transportować jedynie jedną małą sztukę bagażu. easyJet zezwala natomiast na przewóz jednej sztuki o normalnych wymiarach. gość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie