×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa: Boeingi 777-9 bez pierwszej klasy


W najnowszych szerokokadłubowych samolotach Lufthansy nie będzie pierwszej klasy. W zamian przewoźnik zamierza inwestować więcej w rozwój produktu w segmencie klasy ekonomicznej premium.Stopniowa likwidacja pierwszej klasy w Lufthansie trwa już od dłuższego czasu. Proces zaczął się w 2013 r., kiedy to Lufthansa zdecydowała o zlikwidowaniu pierwszej klasy w 20 proc. samolotów szerokokadłubowych. Na początku dotyczyło to airbusów A340-300 oraz docelowo wszystkich boeingów 747-400. Przewoźnik likwiduje także pierwszą klasę we wszystkich airbusach A330 stacjonujących w Monachium. Także dostarczane do bazy w tym mieście airbusy A350 nie będą posiadały na pokładzie pierwszej klasy. 


Lufthansa zrezygnowała także z pierwszej klasy we wszystkich zamówionych 34 boeingach 777-9, których dostawy są zaplanowane na lata 2020-2025. Niemiecki przewoźnik jest pierwszym klientem tych samolotów. Zamówione boeingi będą posiadały trzyklasową konfigurację kabinową z nową klasa biznesową, ekonomiczną premium oraz ekonomiczną. 

fot. Lufthansa
gość_ea08e - Profil
gość_ea08e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie