×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Plaże Hiszpanii hitem wiosennych wyjazdów


Plaże Hiszpanii będą najpopularniejszym kierunkiem wiosennych wyjazdów, z kolei najchętniej odwiedzanym miastem będzie Amsterdam -wynika z kwartalnego raportu przygotowanego przez Sojern.


Jak wynika z raportu, Hiszpania zdominuje ruch turystów szukających wypoczynku na plażach. Najbardziej poszukiwanymi kierunkami są Barcelona, Palme de Mallorca, Malaga oraz Alicante. Na piątym miejscu znalazło się Miami, z kolei w pierwszej piątce nie znalazły się plaże greckie, które zajmowały wysokie miejsce w poprzednich raportach. 

Najczęściej w II kwartale 2017 r. datą wyjazdu jest 1 kwietnia. Na kolejnych miejscach w ilości poszukiwań plasują się daty 8 kwietnia oraz 14 kwietnia. Zdaniem analityków Sojern, wiąże się to z tym, że turyści szukają wyjazdów, dzięki którym mogliby przedłużyć tegoroczną przerwę wielkanocną. 

W porównaniu do ostatniego kwartału poprzedniego roku, w I kwartale nowego roku pojawiło się kilka zmian. Rośnie liczba wyjazdów rodzinnych, obejmujących trzy lub więcej osób. Z pierwszego miejsca najpopularniejszego pojedynczego kierunku wyjazdów dla Europejczyków spadła Palma de Mallorca - zastąpiona została Amsterdamem. Zmieniła się także pozycja lidera rankingu najpopularniejszego pojedynczego kierunku wyjazdów dla podróżnych z Azji. Nie jest nim już Londyn - miejsce stolicy Wielkiej Brytanii zastąpiło Tajpej. 

Zauważalna zmiana dotyczy też udziałów pomiędzy wyszukiwaniem kierunku wyjazdów a dokonywaniem rezerwacji. Jak wyjaśnia Sojern, w I kwartale tego roku liczba wyszukiwań odpowiada liczbie rezerwacji, podczas gdy w IV kwartale 2016 r. w październiku przeważała liczba rezerwacji, w listopadzie liczba wyszukiwań, a udziały oby tych czynności zrównały się dopiero w grudniu. 
gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie