South African prezentuje nową kabinę airbusów A330

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
03 lutego 2017 07:00
Linie South African Airways zaprezentowały nowe kabiny klasy biznes oraz ekonomicznej dla dalekodystansowej floty airbusów A330-300. Za nowy produkt odpowiedzialna jest słynna firma projektowa PriestmanGoode.
Reklama

Nowe kabiny airbusów A330 przewoźnika nawiązują stylem do nowego wyglądu kabin floty krótkodystansowej South African Airways, zaprezentowanego w marcu 2014 r. Nowe kabiny klasy biznes zamontowane zostały w trzech spośród pięciu airbusów A330 znajdujących się we flocie południowoafrykańskiego przewoźnika. Za wystrój odpowiada słynna firma projektowa PriestmanGoode.


Podobnie jak w kabinach floty krótkodystansowej, w kabinach airbusów A330-300 znajdziemy odniesienia do wzorów i barw inspirowanych kulturą Południowej Afryki.


- Projekt wnętrza jest bardzo wyszukany i nawiązuje do eleganckich wnętrz saloników lotniskowych SAA, gdzie ciepłe, neutralne barwy zachęcają pasażerów, by poczuli się jak w domu - wyjaśniają linie w komunikacie prasowym.


W klasie biznes zainstalowano 46 foteli Thompson Vantage XL w układzie 1-2-1, gwarantującym dostęp do korytarza wszystkim pasażerom.


W klasie ekonomicznej znajdują się 203 fotele slim-line ze zwiększoną przestrzenią osobistą i przestrzenią na nogi. Każdy fotel wyposażony jest w ekran o przekątnej 10,1 cali, indywidualne gniazdko USB oraz dzielone gniazdka zasilania.


Detale kabiny zaprojektowanej przez PriestmanGoode przewidują zdobienia ścianek działowych kabiny, dzięki którym akcentowane jest afrykańskie pochodzenie przewoźnika.


Poza dominującymi w wystroju kabiny kolorami o barwie ziemistej, zauważyć można także jaskrawe barwy. Błękitne elementy pojawiają się pod zagłówkami foteli w klasie ekonomicznej.


Czerwone barwy pojawiają się w skrytkach obok foteli oraz w podnóżkach w klasie biznes.


- Poza odświeżeniem produktu - co z pewnością spotka się z zadowoleniem pasażerów - nowy wystrój jest dla nas elementem implementacji strategii Long-Term Turnaround Strategy (LTTS), którą ogłosiliśmy trzy lata temu. Nowy samolot poprawi efektywność operacyjną - wyjaśnił Musa Zwane, pełniący obowiązki prezesa South African Airways.


W tej chwili samoloty z nowym wystrojem wykonują operacje na trasach do Sao Paulo, Lagosu oraz Kapsztadu.

fot. PriestmanGoode

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama