×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Germanwings: z Katowic do Krakowa!
Dobre wiadomości dla Krakowa, złe dla Pyrzowic! Na krakowskie lotnisko wraz z tanimi liniami lotniczymi Germanwings powracają połączenia do Kolonii/Bonn i Stuttgartu. Niestety, tym samym przewoźnik wycofuje się z Pyrzowic. Rok temu przewoźnik przeniósł wszystkie swoje rejsy do Katowic.

- Zdecydowaliśmy się uruchomić połączenie z Katowicami, ponieważ widzimy w tym regionie [...] duży potencjał rynkowy. Rozwijające się lotnisko w Katowicach idealnie spełnia nasze potrzeby - argumentował wtedy Andreas Engel, rzecznik prasowy Germanwings.

Związek Germanwings z Katowicami okazał się krótkotrwały.

Po rocznej przerwie niemiecki przewoźnik wznowi połączenia z Krakowa do swoich baz w Kolonii/Bonn i Stuttgarcie. Na krakowskiej płycie pojawi się ponownie 15 czerwca, kiedy to zainauguruje połączenia do Kolonii, a dzień później do Stuttgartu. W sumie przewoźnik realizować będzie siedem połączeń tygodniowo, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym.

Decyzja Germanwings o powrocie do Krakowa to radosna wiadomość. Potwierdza ona słuszność zaproponowanych przez lotnisko rozwiązań, które miały zachęcić przewoźników do latania z Krakowa. Krótka perspektywa wprowadzenia nowego cennika oraz programy promocji połączeń przynoszą oczekiwane rezultaty – komentuje Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

W Katowicach są zaskoczeni decyzją niemieckiej linii.

- Nie znamy powodów tej decyzji. Połączenie ze Stuttgartem cieszyło się sporym zainteresowaniem, nieco gorzej było z Kolonią, ale i tak było lepiej niż w chwili, gdy Germanwings wycofywał się z Balic - mówi Cezary Orzech, rzecznik prasowy Katowice Airport.

W Krakowie nie kryją zadowolenia. Szczególnie dlatego, iż udało im się "odzyskać" straconego przewoźnika. To dla Balic "sprawa honoru".

Powrót połączeń Germanwings to przede wszystkim doskonała nowina dla pasażerów, którzy zyskają dwa kolejne połączenia do Niemiec, realizowane przez stabilnego i znanego już im przewoźnika – dodaje zadowolony szef krakowskiego lotniska.

Obecny w Krakowie od 2004 roku Germanwings był jednym z pierwszych tanich przewoźników, który rozpoczął loty z podwawelskiego grodu.

Paweł Cybulak
gość_5e959 - Profil
gość_5e959
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie