Recenzja: Air New Zealand International Lounge w Auckland

Marek Stus - Profil Marek Stus
02 marca 2017 12:00
2 komentarze
Otwarta w 2015 r. flagowa poczekalnia biznesowa Air New Zealand w Auckland wyróżnia się nowoczesnym stylem i funkcjonalnością. Nie brakuje w niej atrakcji: posiłków przygotowywanych na żywo i automatycznego systemu zamawiania kawy u baristy.
Reklama

Lounge przeznaczony jest dla pasażerów korzystających z połączeń międzynarodowych startujących z lotniska w Auckland. Oprócz tego do dyspozycji podróżnych w Auckland są również dwa inne salony nowozelandzkiego przewoźnika: Regional Lounge i Domestic Lounge zlokalizowane w terminalu krajowym.

Poczekalnia międzynarodowa jest czynna od 4:30 rano do ostatniego odlotu w danym dniu. Z jej oferty mogą skorzystać osoby podróżujące w klasie biznes rejsami Air New Zealand i innych linii z sojuszu Star Alliance, a także posiadacze odpowiednich kart w programie Airponts i Koru Club lub statusu Star Alliance Gold.


Business lounge znajduje się na poziomie 2 w głównej hali odlotów. Lotnisko w Auckland jest dobrze oznakowane i przyjazne dla pasażerów. Po przejściu kontroli paszportowej wystarczy skręcić w lewo i mijając strefę sklepów bezcłowych skierować się do ruchomych schodów lub windy prowadzących na antresolę.


Poczekalnia składa się z kilku przestronnych pomieszczeń o łącznej powierzchni przekraczającej 2,1 tys. m kw. Tuż za recepcją znajduje się główna sala z barem, a dalej część restauracyjna oraz strefy przeznaczone do odpoczynku. Wszędzie rozmieszczono różnego typu fotele, ławy, mini-sofy i krzesła zapewniające 375 miejsc siedzących dla gości.

Lounge jest urządzony atrakcyjnie , ale zarazem bardzo funkcjonalnie. Niemal przy każdym fotelu dostępne są gniazdka elektryczne i porty USB (łącznie ponad 300), dzięki czemu w dowolnym miejscu poczekalni nie ma żadnych problemów z korzystaniem z urządzeń elektronicznych. W całej poczekalni działa szybki, bezprzewodowy internet.


W godzinach porannych, gdy odwiedziłem poczekalnię, było w niej sporo pasażerów oczekujących na swoje loty. Mimo że lounge na pierwszy rzut oka wydawał się przepełniony, ciągle jednak dało znaleźć się bez większego trudu wolne miejsca.


Na uwagę zasługuje nie tylko nowoczesny, designerski wystrój poszczególnych pomieszczeń, ale także obecność elementów naturalnych, takich jak np. ścianki obrośniętej żywymi mchami i paprociami. Z wielu pomieszczeń lounge rozciąga się panoramiczny widok na płytę lotniska w Auckland.


W osobnej części poczekalni urządzono strefę restauracyjną ze tradycyjnymi stolikami, przy których można spożywać posiłki dostępne w znajdującym się nieopodal bufecie.


W business lounge dostępne są ponadto stanowiska obsługi klienta, przy których nie opuszczając poczekalni można załatwić wszystkie sprawy związane z rezerwacjami. Oprócz tego jest tutaj sala telewizyjna, centrum biznesowe, pokój zabaw dla dzieci oraz prysznice.


W porannej ofercie kulinarnej salonu dostępny był bufet śniadaniowy. Wybór jedzenia był dość standardowy: składały się na niego słodkie bułki w kilku rodzajach, świeże owoce, różnego typu płatki owsiane i jogurty. Oprócz tego można było zjeść ciepłe potrawy (jajka, omlety, naleśniki itp.) przygotowywane na bieżąco przez kucharza po zamówieniu. Oferta nie była nadmiernie rozbudowana, ale jedzenie było smaczne i bardzo dobrej jakości.


Jedną z atrakcji poczekalni nowozelandzkich linii jest natomiast możliwość zamówienia wybranej przez siebie kawy u baristy. Cały proces odbywa się w sposób automatyczny. Wystarczy wybrać typ napoju i różne dodatki korzystając ze specjalnego panelu zamówień przy barze lub specjalnej aplikacji.


Zamiast tego można skorzystać także z dwóch samoobsługowych barów, przy których znajdziemy nie tylko ciśnieniowe ekspresy do kawy i typowe napoje chłodzące, ale także alkohole, a wśród nich niezłe wina nowozelandzkie.


Air New Zealand International Lounge w Auckland to wygodny salon biznesowy oferujący wszystko to, czego można oczekiwać po flagowej poczekalni zlokalizowanej w hubie przewoźnika. Lounge został nowocześnie i ciekawie urządzony, oferuje pasażerom sporo przestrzeni, choć i tak nie zapobiega to jego zatłoczeniu w godzinach największego natężenia ruchu. W czasie porannej fali odlotów, mimo wielu gości przebywających w poczekalni, nie było jednak problemu ze znalezieniem wolnego miejsca.


Oferta kulinarna salonu nie jest może nadzwyczajna, ale w godzinach porannych wystarczająca do zjedzenia pełnowartościowego śniadania. Oprócz standardowego zimnego bufetu istnieje bowiem możliwość zamówienia ciepłego posiłku przygotowywanego przez kucharza, zaś ulubioną kawę poda nam barista.

W poczekalni znajdują się także wszystkie typowe udogodnienia: centrum biznesowe z dostępem do drukarki, prysznice czy centrum rezerwacji Air New Zealand. Dzięki temu oczekiwanie na lot w Auckland odbywa się w dość komfortowych warunkach.

fot. Marek Stus

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_60977 2017-03-18 19:37   
gość_60977 - Profil gość_60977
żona się wzbrania, za daleko, tak twierdzi
gość_0fed9 2017-03-05 19:34   
gość_0fed9 - Profil gość_0fed9
Bardzo był chciał tam kiedyś być. Daj boże za rok.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama