Ryanair: Aż 14 nowych tras z Krakowa!

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
01 lutego 2017 13:20
79 komentarzy
Ateny, Barcelona, Berlin, Glasgow, Gӧteborg, Lizbona, Malmo, Marrakesz, Marsylia, Neapol, Norymberga, Praga, Sewilla i Tel Awiw - do tych miast irlandzka linia uruchomi zimą połączenia z Krakowa.
Reklama

Ryanair zapowiedział także utrzymanie na sezon zimowych trzech tras, których obsługa rozpocznie się latem: do Porto, Walencji i Wenecji Treviso.

Przewoźnik planuje zwiększyć także liczbę lotów na trzech kierunkach: do Gdańska, na Maltę i do Sztokholmu. Ryanair prognozuje, że dzięki tak rozbudowanej siatce połączeń obsłuży w Krakowie 2,75 mln pasażerów rocznie. Będzie to stanowiło ponad połowę całego ruchu na krakowskim lotnisku.


Spośród nowych połączeń zapowiedzianych przez Ryanaira tylko dwa kierunki są obecnie obsługiwane przez inne linie - do Berlina lata airberlin, a do Neapolu easyJet. W sezonie letnim Vueling lata do Barcelony, Aegean Airlines do Aten, a El Al zaoferuje loty do Tel Awiwu. Pozostałe dziewięć tras to zupełne nowości.


Rejsy do Marrakeszu będą jedynym rozkładowym połączeniem między Polską a Marokiem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_2a96d 2017-02-09 02:04   
gość_2a96d - Profil gość_2a96d
piorun: Nie wiem jak teraz, ale kiedyś lądowały tam również A330 TAP.
piorun 2017-02-09 00:16   
piorun - Profil piorun
Jedząc 2 lata temu obiad na odkrytym tarasie ostatniego piętra w jednej z restauracji w Marakesz zobaczyłem podchodzący samolot do lądowania w barwach FR i pomyslałem sobiem, fajnie by było mieć takie połączenie do tego magicznego marokańskiego miasta z krakowskiego grodu, po dwu latach z hakiem marzenia stały się faktem, obecnie przebywam na przepięknej portugalskiej wyspie Madera i mieszkając w hotelu położonego niedaleko lotniska widzę co pewien czas podchodzące do lądowania samoloty w barwach Eazy i jak myślicie, co sobie pomyślałem. Nawiasem mówiąc, podczas lądowania na tej wyspie liniami Enter miałem jedno z najciekawszych i trudnych lądowań w moim życiu ze względu na kołysanie samolotem na prostej / krzyżowe wiatry charakterystyczne dla tej wyspy/ oraz mocne uderzenie o pas.Ponoć piloci lądujący na tej wyspie muszą mieć dodatkowe przeszkolenie oraz w razie złych warunków mają tylko dwie próby lądowania, a gdy się nie uda, muszą polecieć na sąsiednie wyspy.Informacje te otrzymałem od miejscowego pilota wycieczek.Największym samolotem jak na razie lądującym na tej wyspie widziałem A 321.
gość_89e70 2017-02-05 13:49   
gość_89e70 - Profil gość_89e70
do gość_8ecb ! Kto przy zdrowych zmysłach porówna Kraków do Barcelony ???
Ludzie! czy Wy znacie geografię i historię?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama