Ryanair poleci z Barcelony do Krakowa

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
01 lutego 2017 07:15
9 komentarzy
Irlandzki przewoźnik zapowiedział uruchomienie czterech nowych tras całorocznych z głównego lotniska w Barcelonie - do Krakowa, Luksemburga, Pragi i Wenecji - oraz dwóch sezonowych na zimę do Charleroi i Neapolu.
Reklama

Szczegóły połączenia z Krakowa zostaną zapewne przedstawione dziś (1.02) na konferencji prasowej przewoźnika w stolicy Małopolski. Według naszych informacji, ogłoszone zostaną także inne nowości.

Obecnie przewoźnik oferuje połączenia z głównego barcelońskiego lotniska tylko do jednego portu w Polsce - Modlina. Do Krakowa, Poznania i Wrocławia lata natomiast z położonego na ok. 90 km na północ od stolicy Katalonii lotniska w Gironie. Z głównego portu El Prat do Gdańska, Katowic, Poznania i Warszawy lata Wizz Air, do Warszawa i Krakowa - Vueling, a tylko do Warszawy - LOT.

Wczoraj Ryanair ogłosił rozkład lotów na zimę 2017/18 z Barcelony i Madrytu - siatki połączeń z tych dwóch hiszpańskich miast zostaną zwiększone odpowiednio o 10 i 12 proc.

Z Barcelona od zimy, poza czterema nowymi trasami całorocznymi i dwoma sezonowymi, Ryanair zwiększy też częstotliwość rejsów do Bolonii, Budapesztu, Malagi, Sewilli oraz na Gran Canarię, Ibizę, Majorkę i Teneryfę.

Z kolei pasażerowie z Madrytu od końca października będą mogli polecieć na trzech nowych trasach całorocznych (do Bari, Glasgow i Pragi) oraz ośmiu sezonowych (do Cagliari, Lamezii, Neapolu, Palermo, Werony, Luksemburga, Newcastle i Norymbergi). Zwiększona zostanie częstotliwość lotów do Eindhoven i na Fuerteventurę, Ibizę i Majorkę.

W osobnym komunikacie przewoźnik poinformował także o zamiarze uruchomienia od sezonu zimowego siedmiu nowych tras całorocznych z Mediolanu-Malpensy: do Alicante, Eindhoven, Katowic, Lamezii, Liverpoolu, Palermo i Walencji.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_cfd30 2017-02-02 22:05   
gość_cfd30 - Profil gość_cfd30
lysypiotr76; Przegonił Modlin tylko dlatego, że jego przepustowość już praktycznie się skończyła a część tras przeniósł na Chopina. Od dawna O'Leary mówi, że lotnisko w Modlinie jest jego oczkiem w głowie. Jakiś czas temu gotów był nawet pożyczyć pieniądze na jego rozbudowę. Gdyby od razu pomyślano o Modlinie w perspektywie długofalowej i zaprojektowano na powiedzmy 15 mln paxów to Modlin odjechałby innym portom.
lysypiotr76 2017-02-01 13:22   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Oczywiście żartowałem. To szok 14 NOWYCH TRAS Z KRK. To po kolei. Ateny , Barcelona , Berlin , Glasgow , Goteborg , Lizbona , Malmoe , Marrakesz , Marsylia , Neapol , Norymberga , Praga , Sewilla i Tel Awiw. WIELKIE GRATULACJE
gość_7c3d6 2017-02-01 13:20   
gość_7c3d6 - Profil gość_7c3d6
lysypiotr76 14 nowych tras z Krakowa!!!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama