" />

Żubrówka najmocniejszą polską marką wódki

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
31 stycznia 2017 08:30
1 komentarz

Żubrówka została wyróżniona jako najsilniejsza polska marka wódki w 13. edycji przygotowanego przez dziennik "Rzeczpospolita" rankingu "Polska marka".

Reklama

Stosowana przez "Rzeczpospolitą" metodologia pomiaru mocy marek opiera się m.in. na postrzeganiu wartości, prestiżu, jakości i świadomości przez konsumentów. Wartość marek została z kolei wyliczona na podstawie metody opłat licencyjnych (ang. relief from royalty), czyli wyliczenia hipotetycznej opłaty, jaką ponosiłby użytkownik marki, gdyby korzystał z niej na podstawie licencji, ustalanej m. in. na podstawie przychodów ze sprzedaży - wyjaśnia dziennik.

W rankingu Żubrówka okazała się najsilniejszą polską marką wódki i drugą najsilniejszą marką alkoholu w naszym kraju, po marce piwa Żywiec. Łącznie w rankingu 30 najsilniejszych polskich marek alkoholi znalazły się aż trzy cztery wódki z portfolio CEDC, producenta Żubrówki - prócz flagowego produktu koncernu na listę trafiły także marki Soplica (7. miejsce), Absolwent (24. miejsce) oraz Żytniówka (26. miejsce).

- Cieszymy się z umocnienia pozycji Żubrówki wśród najcenniejszych marek w Polsce. Praca dla jednej z najmocniejszych polskich marek daje dużą satysfakcję i prestiż. Jest to sukces tym większy, ponieważ ze względu na przepisy prawne, marki wódek nie mogą być promowane bezpośrednio do konsumentów w kanałach ATL. Opieramy się głównie na skutecznej i innowacyjnej aktywacji Żubrówki na terenie sklepów przy współpracy z naszym działem sprzedaży. Mimo to, moc marki Żubrówka została oceniona wyżej niż np. wielu znanych marek piwa, które korzystają z bardziej liberalnych przepisów reklamowych - powiedziała Joanna Nowakowska, menedżerka ds. marketingu marki Żubrówka.

Dobrą ropoznawalność marki Żubrówka potwierdzają wyniki sprzedaży tego alkoholu w sklepach duty free na polskich lotniskach. Żubrówka jest przez obcokrajowców utożsamiana z Polską i notuje na lotniskach znacznie lepsze wyniki sprzedażowe niż w pozostałych sklepach.


fot. Céline (Flickr/CC), Paweł Cybulak

Reklama

Ostatnie komentarze

lysypiotr76 2017-01-31 10:56   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Hmm polecam . Choć gust i smak każdy ma inny :-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama