×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Żubrówka najmocniejszą polską marką wódki


Żubrówka została wyróżniona jako najsilniejsza polska marka wódki w 13. edycji przygotowanego przez dziennik "Rzeczpospolita" rankingu "Polska marka".
Stosowana przez "Rzeczpospolitą" metodologia pomiaru mocy marek opiera się m.in. na postrzeganiu wartości, prestiżu, jakości i świadomości przez konsumentów. Wartość marek została z kolei wyliczona na podstawie metody opłat licencyjnych (ang. relief from royalty), czyli wyliczenia hipotetycznej opłaty, jaką ponosiłby użytkownik marki, gdyby korzystał z niej na podstawie licencji, ustalanej m. in. na podstawie przychodów ze sprzedaży - wyjaśnia dziennik.

W rankingu Żubrówka okazała się najsilniejszą polską marką wódki i drugą najsilniejszą marką alkoholu w naszym kraju, po marce piwa Żywiec. Łącznie w rankingu 30 najsilniejszych polskich marek alkoholi znalazły się aż trzy cztery wódki z portfolio CEDC, producenta Żubrówki - prócz flagowego produktu koncernu na listę trafiły także marki Soplica (7. miejsce), Absolwent (24. miejsce) oraz Żytniówka (26. miejsce). 

- Cieszymy się z umocnienia pozycji Żubrówki wśród najcenniejszych marek w Polsce. Praca dla jednej z najmocniejszych polskich marek daje dużą satysfakcję i prestiż. Jest to sukces tym większy, ponieważ ze względu na przepisy prawne, marki wódek nie mogą być promowane bezpośrednio do konsumentów w kanałach ATL. Opieramy się głównie na skutecznej i innowacyjnej aktywacji Żubrówki na terenie sklepów przy współpracy z naszym działem sprzedaży. Mimo to, moc marki Żubrówka została oceniona wyżej niż np. wielu znanych marek piwa, które korzystają z bardziej liberalnych przepisów reklamowych - powiedziała Joanna Nowakowska, menedżerka ds. marketingu marki Żubrówka.

Dobrą ropoznawalność marki Żubrówka potwierdzają wyniki sprzedaży tego alkoholu w sklepach duty free na polskich lotniskach. Żubrówka jest przez obcokrajowców utożsamiana z Polską i notuje na lotniskach znacznie lepsze wyniki sprzedażowe niż w pozostałych sklepach.


fot. Céline (Flickr/CC), Paweł Cybulak
gość_b0ba2 - Profil
gość_b0ba2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie