Izrael może otworzyć rynek wewnętrzny

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
30 stycznia 2017 08:38
1 komentarz
Yisrael Katz, minister transportu Izraela, zapowiedział możliwość otworzenia krajowego rynku lotniczego dla linii z zagranicy. Zmiany miałyby też umożliwić otwieranie tym spółkom baz w Izraelu - może z tego skorzystać Ryanair.
Reklama
Katz potwierdził, że Ryanair zwrócił się już do izraelskiego Ministerstwa Transportu z wnioskiem o zgodę na uruchomienie bazy na lotnisku Ramon w pobliżu Eilatu. To nowe lotnisko ma zostać otwarte w kwietniu br. i przejąć ruch z portu lotniczego Ovda, położonego ok. 60 km od popularnego wśród turystów Eilatu.

Uruchomienie bazy w Ejlacie przełożyłoby się na zwiększenie liczby lotów Ryanaira z tego miasta. Obecnie irlandzki low-cost lata do tego izraelskiego kurortu z Krakowa, Kowna, Budapesztu i Bratysławy. Ryanair jest główną linią lotnicza korzystającą z portu w Ovdzie.

Aby Ryanair mógł otworzyć bazę, potrzebna jest jednak zmiana przepisów, bowiem obecnie zagraniczne linie nie mogą stacjonować w Izraelu.

Linia zamierza też w marcu zadebiutować na głównym lotnisku im. Ben Guriona w Tel Awiwie - uruchomi stamtąd połączenie do Pafos na Cyprze.

Poza możliwością otworzenia baz przez zagraniczne linie, nowe przepisy umożliwią też im obsługę połączeń krajowych. Obecnie w Izraelu loty wewnętrzne są obsługiwane przez linie Israir, Arkia i El Al - łączą głównie dwa telawiwskie lotniska (Ben Gurion i Sde Dov), a także położoną na północy kraju Hajfę, z Ejlatem. Przewoźnicy do obsługi tych tras wykorzystują mniejsze, miejskie lotnisko w Ejlacie, które zostanie zamknięte dla ruchu pasażerskiego po otwarciu lotniska Ramon.

Ostatnie komentarze

gość_fa213 2017-01-31 11:42   
gość_fa213 - Profil gość_fa213
Czy w tym małym kraju naprawdę może być zapotrzebowanie na loty wewnętrzne?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy