×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Izrael może otworzyć rynek wewnętrzny


Yisrael Katz, minister transportu Izraela, zapowiedział możliwość otworzenia krajowego rynku lotniczego dla linii z zagranicy. Zmiany miałyby też umożliwić otwieranie tym spółkom baz w Izraelu - może z tego skorzystać Ryanair.Katz potwierdził, że Ryanair zwrócił się już do izraelskiego Ministerstwa Transportu z wnioskiem o zgodę na uruchomienie bazy na lotnisku Ramon w pobliżu Eilatu. To nowe lotnisko ma zostać otwarte w kwietniu br. i przejąć ruch z portu lotniczego Ovda, położonego ok. 60 km od popularnego wśród turystów Eilatu. 

Uruchomienie bazy w Ejlacie przełożyłoby się na zwiększenie liczby lotów Ryanaira z tego miasta. Obecnie irlandzki low-cost lata do tego izraelskiego kurortu z Krakowa, Kowna, Budapesztu i Bratysławy. Ryanair jest główną linią lotnicza korzystającą z portu w Ovdzie.

Aby Ryanair mógł otworzyć bazę, potrzebna jest jednak zmiana przepisów, bowiem obecnie zagraniczne linie nie mogą stacjonować w Izraelu. 

Linia zamierza też w marcu zadebiutować na głównym lotnisku im. Ben Guriona w Tel Awiwie - uruchomi stamtąd połączenie do Pafos na Cyprze. 

Poza możliwością otworzenia baz przez zagraniczne linie, nowe przepisy umożliwią też im obsługę połączeń krajowych. Obecnie w Izraelu loty wewnętrzne są obsługiwane przez linie Israir, Arkia i El Al - łączą głównie dwa telawiwskie lotniska (Ben Gurion i Sde Dov), a także położoną na północy kraju Hajfę, z Ejlatem. Przewoźnicy do obsługi tych tras wykorzystują mniejsze, miejskie lotnisko w Ejlacie, które zostanie zamknięte dla ruchu pasażerskiego po otwarciu lotniska Ramon. gość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie