AirAsia X ma zgodę na loty do Londynu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
30 stycznia 2017 07:00
Malezyjski dalekodystansowy przewoźnik niskokosztowy AirAsia X otrzymał zgodę na uruchomienie dziewięciu lotów tygodniowo do Londynu-Gatwick. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy to połączenie.
Reklama
MAVCOM, malezyjska agencja odpowiedzialna m.in. za przydzielanie praw przewozowych, zatwierdziła wniosek AirAsia X dotyczący lotów z Kuala Lumpur do Londynu-Gatwick. Przewoźnik zapowiadał powrót do Europy najpóźniej w połowie 2018 r., gdy otrzyma pierwsze z zamówionych airbusów A330-900neo. Obecnie linia prowadzi rozmowy z firmami leasingowymi, by dowiedzieć się, jakie samoloty dostępne są obecnie na rynku. Dzięki temu uruchomienie połączeń do Europy może nastąpić nawet wcześniej.

Linia latała do Londynu i Paryża do marca 2012 r. Potem trasy zostały zawieszone z uwagi na gorsze od spodziewanych wyników.

Połączenie do Londynu-Gatwick będzie najdłuższą trasą w siatce połączeń AirAsia X. Najbliższe do Europy miasta obsługiwane przez linię obecnie to Medyna i Dżudda w Arabii Saudyjskiej oraz Teheran w Iranie.

Obecnie niskokosztowe połączenia z Europy do Azji Południowo-Wschodniej obsługuje jedynie Norwegian, latający do Bangkoku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy