×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AirAsia X ma zgodę na loty do Londynu


Malezyjski dalekodystansowy przewoźnik niskokosztowy AirAsia X otrzymał zgodę na uruchomienie dziewięciu lotów tygodniowo do Londynu-Gatwick. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy to połączenie.


MAVCOM, malezyjska agencja odpowiedzialna m.in. za przydzielanie praw przewozowych, zatwierdziła wniosek AirAsia X dotyczący lotów z Kuala Lumpur do Londynu-Gatwick. Przewoźnik zapowiadał powrót do Europy najpóźniej w połowie 2018 r., gdy otrzyma pierwsze z zamówionych airbusów A330-900neo. Obecnie linia prowadzi rozmowy z firmami leasingowymi, by dowiedzieć się, jakie samoloty dostępne są obecnie na rynku. Dzięki temu uruchomienie połączeń do Europy może nastąpić nawet wcześniej

Linia latała do Londynu i Paryża do marca 2012 r. Potem trasy zostały zawieszone z uwagi na gorsze od spodziewanych wyników.

Połączenie do Londynu-Gatwick będzie najdłuższą trasą w siatce połączeń AirAsia X. Najbliższe do Europy miasta obsługiwane przez linię obecnie to Medyna i Dżudda w Arabii Saudyjskiej oraz Teheran w Iranie.

Obecnie niskokosztowe połączenia z Europy do Azji Południowo-Wschodniej obsługuje jedynie Norwegian, latający do Bangkoku.gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie