×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Southwest nie wprowadzi taryfy "basic"


Amerykańska linia lotnicza Southwest Airlines, największy przewoźnik niskokosztowy na świecie, nie zamierza wprowadzać taryf "basic" bez bagażu rejestrowanego i z małym bagażem podręcznym. Inaczej robią linie tradycyjne w Stanach.


W najbliższych tygodniach linie American Airlines i United, odpowiednio największa i czwarta co do wielkości linia lotnicza w Stanach, wprowadzą do oferty taryfy "basic". Nie zawierają one darmowego bagażu rejestrowanego, a na pokład można wnieść jedynie bagaż mieszczący się pod poprzedzającym fotelem. Pasażerowie nie mogą też zmieniać rezerwacji. Otrzymują natomiast na pokładzie drobny poczęstunek i napoje. Taką taryfę mają już w ofercie Delta Air Lines.

Prezes Southwest Airlines, Gary Kelly, ocenił jednak, że wprowadzenie takiej taryfy byłoby błędem. 

Southwest zamierza utrzymać prostą i znacznie bogatszą niż w europejskich low-costach ofertę taryf. W cenie biletu zawsze zawarty jest przewóz bagażu rejestrowanego oraz możliwość dokonywania zmian w rezerwacji.

Przewoźnik nie zamierza też wprowadzać na pokładzie zróżnicowanych foteli. Jest to zgodne z filozofią Southwest, która Kelly określa jako "brak drugiej klasy". Linia nie przydziela miejsc, a na pokładzie wszystkie fotele są takie same. Pasażerowie mogą jednak wykupić pakiet usług dodatkowych zawierający m.in. priorytetowe wejście na pokład, co zwiększa szanse wyboru ulubionego miejsca. 

Kelly dodał, że w jego opinii linie tradycyjne poświęcają dużo uwagi klientom premium, ale ignorują pozostałych podróżnych. Z kolei Southwest ma co prawda słabszą ofertę premium, ale za to każdy pasażer jest dla linii tak samo ważny - przekonuje prezes spółki. gość_118cf - Profil
gość_118cf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie