Na pokładach Finnair zapłacimy przez AliPay

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
26 stycznia 2017 07:15
2 komentarze
Finnair, jako pierwszy przewoźnik na świecie, zacznie akceptować płatności na pokładzie dokonywane poprzez system AliPay.
Reklama
Na początek płatność aplikacją Alipay, która dokonywana jest smartfonem poprzez skanowanie kodu QR kupowanego produktu, dostępna będzie testowo na trasie pomiędzy Helsinkami i Szanghajem od 27 stycznia. Po miesiącu prób, Finnair podejmie decyzję czy stosowanie systemu rozszerzyć także na inne loty. Płatności AliPay będą honorowane także w w saloniku Finnair Lounge w strefie non-Schengen portu lotniczego w Helsinkach.

Wykorzystując nową formę płatności pasażerowie będą mogli kupować produkty duty-free dostępne podczas lotu lub przy użyciu aplikacji Finnair płacić za miejsca w klasie Economy Comfort.

AliPay jest częścią największej na świecie platformy handlu online, Alibaba. Umożliwia dokonywanie płatności przy użyciu smartfonów, dzięki czemu użytkownicy nie muszą nosić przy sobie gotówki lub kart płatniczych. Jak informuje Alibaba, w Chinach z systemu AliPay korzysta około 400 mln użytkowników.


- Wykorzystanie okazji oferowanych dzięki cyfryzacji jest integralną częścią strategii wzrostu Finnair. Wprowadzenie na nasze pokłady systemu AliPay jest częścią naszego zobowiązania by ciągle poprawiać naszym pasażerom jakość podróży dzięki rozwiązaniom cyfrowym. Obecnie, gdy ilość podróżnych pomiędzy Azją i Europą Północną ciągle rośnie, potrzeba stosowania znanego i wygodnego systemu płatności jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Nasze nowe partnerstwo z AliPay pomoże podróżnym z Chin dokonywać płatności na pokładzie w bardzo wygodny sposób, który jest im dobrze znany i szybki - powiedziała Katri Harra-Salonen, dyrektor ds. rozwiązań cyfrowych Finnair.

Na początku miesiąca płatności poprzez AliPay wprowadziła Finavia, operator portu lotniczego w Helsinkach, będącego głównym hubem linii Finnair. Na razie system płatności AliPay akceptowany jest w kilku sklepach na lotnisku w stolicy Finlandii: w Iittala, M-Box, Finspiration, Lindroos oraz outlecie sprzedającym produkty związane z Muminkami. Docelowo aplikacja AliPay będzie akceptowana we wszystkich placówkach lotniskowych. Korzystając z systemu AliPay płacić można także na lotniskach w Monachium oraz we Frankfurcie.

fot. Visit Finland, AliPay

Ostatnie komentarze

gość_d4d2e 2017-02-02 22:42   
gość_d4d2e - Profil gość_d4d2e
A co ma piernik do wiatraka?....
greg0303 2017-02-02 22:19   
greg0303 - Profil greg0303
Linie Finnair wykonały ostatni rejsowy lot A340-300 (Tokio/Narita - Helsinki) parę dni temu, 31 stycznia.
Ostatni rejs A340 linii Cathay Pacific Airways zaplanowany jest 30 kwietnia.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N