×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Na pokładach Finnair zapłacimy przez AliPay


Finnair, jako pierwszy przewoźnik na świecie, zacznie akceptować płatności na pokładzie dokonywane poprzez system AliPay.Na początek płatność aplikacją Alipay, która dokonywana jest smartfonem poprzez skanowanie kodu QR kupowanego produktu, dostępna będzie testowo na trasie pomiędzy Helsinkami i Szanghajem od 27 stycznia. Po miesiącu prób, Finnair podejmie decyzję czy stosowanie systemu rozszerzyć także na inne loty. Płatności AliPay będą honorowane także w w saloniku Finnair Lounge w strefie non-Schengen portu lotniczego w Helsinkach. 

Wykorzystując nową formę płatności pasażerowie będą mogli kupować produkty duty-free dostępne podczas lotu lub przy użyciu aplikacji Finnair płacić za miejsca w klasie Economy Comfort. 

AliPay jest częścią największej na świecie platformy handlu online, Alibaba. Umożliwia dokonywanie płatności przy użyciu smartfonów, dzięki czemu użytkownicy nie muszą nosić przy sobie gotówki lub kart płatniczych. Jak informuje Alibaba, w Chinach z systemu AliPay korzysta około 400 mln użytkowników.


- Wykorzystanie okazji oferowanych dzięki cyfryzacji jest integralną częścią strategii wzrostu Finnair. Wprowadzenie na nasze pokłady systemu AliPay jest częścią naszego zobowiązania by ciągle poprawiać naszym pasażerom jakość podróży dzięki rozwiązaniom cyfrowym. Obecnie, gdy ilość podróżnych pomiędzy Azją i Europą Północną ciągle rośnie, potrzeba stosowania znanego i wygodnego systemu płatności jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Nasze nowe partnerstwo z AliPay pomoże podróżnym z Chin dokonywać płatności na pokładzie w bardzo wygodny sposób, który jest im dobrze znany i szybki - powiedziała Katri Harra-Salonen, dyrektor ds. rozwiązań cyfrowych Finnair. 

Na początku miesiąca płatności poprzez AliPay wprowadziła Finavia, operator portu lotniczego w Helsinkach, będącego głównym hubem linii Finnair. Na razie system płatności AliPay akceptowany jest w kilku sklepach na lotnisku w stolicy Finlandii: w Iittala, M-Box, Finspiration, Lindroos oraz outlecie sprzedającym produkty związane z Muminkami. Docelowo aplikacja AliPay będzie akceptowana we wszystkich placówkach lotniskowych. Korzystając z systemu AliPay płacić można także na lotniskach w Monachium oraz we Frankfurcie. 

fot. Visit Finland, AliPaygość_adad5 - Profil
gość_adad5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie