×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Babimoście będą się szkolić piloci


W porcie lotniczym Babimost w okolicy Zielonej Góry powstanie Ośrodek Szkolenia Lotniczego Westwings, w którym prowadzone będą szkolenia praktyczne dla przyszłych pilotów - informuje portal Biznes Lubuski.Firma Westwings zainstaluje w Babimoście symulator lotów, który będzie używany do szkolenia pilotów, na lotnisku pojawią się także dwa samoloty treningowe - tak wyglądają postanowienia podpisanego 23 stycznia listu intencyjnego w sprawie powołania do życia ośrodka szkoleniowego. 

- Założeniem ośrodka jest szkolenie pilotów liniowych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby przyjść i zdobyć licencję turystyczną - wyjaśnia Michał Zienkiewicz, prezes Westwings.

Firma zapowiada, że będzie chciała nawiązać współpracę z Aeroklubem Ziemi Lubuskiej w zakresie przeprowadzania egzaminów teoretycznych oraz zapowiada, że wraz ze wzrostem liczby adeptów szkoły lotniczej, zwiększy się liczba samolotów we flocie treningowej. 

- Nie chcemy być drugim Rzeszowem, bo nie mamy szans ze względu na swoje położenie. Mamy jednak możliwości wykorzystania infrastruktury w sposób skuteczny - powiedziała Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego. 

Ośrodek szkoleniowy to nie jedyny pomysł władz województwa na rozwój portu lotniczego w Babimoście.

- Myślimy także o innych ofertach. Lotnisko może być też wykorzystywane do celów wojskowych. Rozmawiałam z panią premier Szydło oraz ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem na temat wykorzystania portu lotniczego. W rozmowach uczestniczył także gen. Jarosław Mika, który zabiega o to, żeby port lotniczy był maksymalnie włączony do operacji wojskowych - wyjaśnia Polak.
gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie