W Babimoście będą się szkolić piloci

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
25 stycznia 2017 07:15
2 komentarze
W porcie lotniczym Babimost w okolicy Zielonej Góry powstanie Ośrodek Szkolenia Lotniczego Westwings, w którym prowadzone będą szkolenia praktyczne dla przyszłych pilotów - informuje portal Biznes Lubuski.
Reklama
Firma Westwings zainstaluje w Babimoście symulator lotów, który będzie używany do szkolenia pilotów, na lotnisku pojawią się także dwa samoloty treningowe - tak wyglądają postanowienia podpisanego 23 stycznia listu intencyjnego w sprawie powołania do życia ośrodka szkoleniowego.

- Założeniem ośrodka jest szkolenie pilotów liniowych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby przyjść i zdobyć licencję turystyczną - wyjaśnia Michał Zienkiewicz, prezes Westwings.

Firma zapowiada, że będzie chciała nawiązać współpracę z Aeroklubem Ziemi Lubuskiej w zakresie przeprowadzania egzaminów teoretycznych oraz zapowiada, że wraz ze wzrostem liczby adeptów szkoły lotniczej, zwiększy się liczba samolotów we flocie treningowej.

- Nie chcemy być drugim Rzeszowem, bo nie mamy szans ze względu na swoje położenie. Mamy jednak możliwości wykorzystania infrastruktury w sposób skuteczny - powiedziała Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Ośrodek szkoleniowy to nie jedyny pomysł władz województwa na rozwój portu lotniczego w Babimoście.

- Myślimy także o innych ofertach. Lotnisko może być też wykorzystywane do celów wojskowych. Rozmawiałam z panią premier Szydło oraz ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem na temat wykorzystania portu lotniczego. W rozmowach uczestniczył także gen. Jarosław Mika, który zabiega o to, żeby port lotniczy był maksymalnie włączony do operacji wojskowych - wyjaśnia Polak.

Ostatnie komentarze

gość_7182b 2017-01-26 20:41   
gość_7182b - Profil gość_7182b
Rzeszów, leży na końcu świata, Zielona Góra leży blisko granicy z Niemcam. Z ZG można szybko wyjechać S3 i A2 do Berlina czy Poznania, Rzeszów zawsze zostanie na końcu świata. Z ZG mało ludzi emigruje, z Podkarpacia i pobliskiej Ukrainy bardzo dużo. Muszą więc skądś uciekać. Pozdrawiam.
arahja 2017-01-25 18:27   
arahja - Profil arahja
"Nie chcemy być drugim Rzeszowem, bo nie mamy szans" tyle w temacie
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama