×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UIA rozwija swoją flotę


Kontynuując program rozbudowy i modernizacji floty w 2017 roku linie lotnicze Ukraine International Airlines rozbudowują park samolotowy o kolejny Boeing 737-800 nowej generacji.

Samolot Boeing 737-800 NG o pojemności 186 foteli pasażerskich, wyprodukowany został w 2009 roku. Maszyna przeszła już oficjalną procedurę certyfikacji i rejestracji na Ukrainie i otrzymała numer rejestracyjny UR-PSV. Samolot posiada układ dwóch klas serwisowych w kabinie pasażerskiej (biznes i ekonomiczna) i będzie wykorzystany na rejsach średniego zasięgu. Rozpoczęcie eksploatacji nowego samolotu planowane jest na razie na jednym z wewnętrznych połączeń na Ukrainie od piątku 20 stycznia.

- Nasz długoterminowy program rozbudowy floty obejmuje zwiększenie liczby samolotów do 90 maszyn przez okres pięciu lat - do 2021 roku - powiedziała Eugenia Satska, sekretarz prasowy UIA. – W tym roku UIA spodziewa się otrzymać nie mniej niż 6 samolotów Boeing 737-800 NG oraz planuje pozbyć się 2 Boeingów 737 z serii Classic.

Następny nowy Boeing 737 800 NG dołączy do floty UIA już w marcu 2017 roku. Od 18 stycznia 2017 roku flota UIA liczy 40 samolotów, z czego 22 to Boeingi 737 NG o średnim wieku 9,4 lata. W chwili obecnej średni wiek całej floty UIA wynosi 12,5 roku.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie