Airlink pozyska pierwsze embraery E-Jet

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
20 stycznia 2017 08:30
Południowoafrykańska regionalna linia lotnicza Airlink wyleasinguje od Embraera pięć odrzutowców z rodziny E-Jet: trzy modele E170 i dwa E190. Dostawy rozpoczną się jeszcze w tym półroczu.
Reklama
Przewoźnik, który dawniej należał do South African Airways, a obecnie blisko współpracuje z tą spółką jako niezależna firma, wynajmie samoloty od ECC Leasing, spółki całkowicie zależnej od brazylijskiego producenta.

Nie będą to pierwsze embraery we flocie Airlink, jednak do tej pory spółka korzysta wyłącznie z mniejszej rodziny odrzutowców ERJ. Do końca tego roku zamierza mieć we flocie łącznie 30 maszyn w wariantach ERJ135, ERJ140 i ERJ145.

Większe E-Jety pozwolą na rozwinięcie skali działalności linii i zapewnią dodatkową pojemność na najbardziej ruchliwych trasach. Umożliwią one też zastąpienie wycofywanych avro RJ85. Zgodnie ze strategią Airlink docelowo we flocie linii ma być 13 embraerów E-Jet. Linia szuka obecnie na rynku pozostałych ośmiu maszyn w wariancie E190.

Przewoźnik zamierza dzięki nowym samolotom uruchomić nowe trasy, bo E-Jety mają większy zasięg niż dotychczas wykorzystywane przez linię maszyny. Rodger Foster, prezes Airlink, zapowiedział, że w niektórych przypadkach nowe lotniska po raz pierwszy w historii będą obsługiwane przez jakąkolwiek regularną linię lotniczą.

Airlink został pierwszym klientem programu E-Jet w RPA. W całej Afryce lata obecnie 127 embraerów. Są one wykorzystywane przez 39 linii w 19 krajach.
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N