×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airlink pozyska pierwsze embraery E-Jet


Południowoafrykańska regionalna linia lotnicza Airlink wyleasinguje od Embraera pięć odrzutowców z rodziny E-Jet: trzy modele E170 i dwa E190. Dostawy rozpoczną się jeszcze w tym półroczu.


Przewoźnik, który dawniej należał do South African Airways, a obecnie blisko współpracuje z tą spółką jako niezależna firma, wynajmie samoloty od ECC Leasing, spółki całkowicie zależnej od brazylijskiego producenta. 

Nie będą to pierwsze embraery we flocie Airlink, jednak do tej pory spółka korzysta wyłącznie z mniejszej rodziny odrzutowców ERJ. Do końca tego roku zamierza mieć we flocie łącznie 30 maszyn w wariantach ERJ135, ERJ140 i ERJ145. 

Większe E-Jety pozwolą na rozwinięcie skali działalności linii i zapewnią dodatkową pojemność na najbardziej ruchliwych trasach. Umożliwią one też zastąpienie wycofywanych avro RJ85. Zgodnie ze strategią Airlink docelowo we flocie linii ma być 13 embraerów E-Jet. Linia szuka obecnie na rynku pozostałych ośmiu maszyn w wariancie E190. 

Przewoźnik zamierza dzięki nowym samolotom uruchomić nowe trasy, bo E-Jety mają większy zasięg niż dotychczas wykorzystywane przez linię maszyny. Rodger Foster, prezes Airlink, zapowiedział, że w niektórych przypadkach nowe lotniska po raz pierwszy w historii będą obsługiwane przez jakąkolwiek regularną linię lotniczą. 

Airlink został pierwszym klientem programu E-Jet w RPA. W całej Afryce lata obecnie 127 embraerów. Są one wykorzystywane przez 39 linii w 19 krajach. gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie