Finnair poleci bezpośrednio z portów w Europie do Laponii

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
20 stycznia 2017 07:00
2 komentarze
Linie Finnair w sezonie zimowym zaoferują bezpośrednie połączenia pomiędzy Londynem, Paryżem, Frankfurtem, Zurychem a Laponią na północy Finlandii. Zwiększy się także ilość połączeń z regionem z Helsinek.
Reklama

Nowe połączenia będą realizowane od połowy grudnia tego roku do końca marca 2018 roku. Ośrodki narciarskie w Kittilä oraz Ivalo przyciągają coraz większą liczbę turystów z zagranicy, a sam region słynie z pięknej natury, możliwości uprawiania sportów zimowych oraz podziwiania zjawiska zorzy polarnej.

Finnair zaoferuje dwa loty w tygodniu pomiędzy Londynem Gatwick a Ivalo, we czwartki i niedziele oraz loty raz w tygodniu pomiędzy portami lotniczymi: Zurych i Kittilä (w soboty), Frankfurt i Kittilä (we wtorki) oraz Paryż CDG i Kittilä (w czwartki). Połączenia będą realizowane samolotami airbus A320 oraz A321.

W sezonie zimowym 2017-2018 zwiększy się także liczba lotów i oferowanie na trasach z Helsinek do Laponii obsługiwanych przez fińskiego przewoźnika. Finnair doda trzy loty tygodniowo do Rovaniemi - łącznie na tej trasie oferowanych będzie 30 lotów tygodniowo. Dodatkowo zwiększy się liczba lotów do Ivalo (o cztery tygodniowo), Kittilä (o cztery tygodniowo) oraz Kuusamo (o jeden lot w tygodniu). Łącznie, w szczycie sezonu Finnair będzie oferował 52 loty w tygodniu pomiędzy Helsinkami a Laponią, co oznacza że oferowanie na tych trasach zwiększy się o 18 proc. w stosunku do obecnego sezonu zimowego.

- Rośnie zainteresowanie Finlandią, w szczególności Laponią, jako kierunkiem turystycznym i jesteśmy podekscytowani mogąc zaoferować bezpośrednie połączenia do Laponii z głównych miast w Europie. Razem z licznymi możliwościami lotów przez Helsinki, te nowe bezpośrednie trasy zaoferują europejskich turystom dodatkowe możliwości by odwiedzić Laponię. Finnair jest jedyną linią lotniczą latającą do wszystkich lotnisk w Laponii co daje naszym klientom elastyczność w podróżowaniu po Laponii i szansę by poznać piękne różnice w tym prawdziwie unikalnym regionie - powiedział Juha Järvinen, wiceprezes Finnaira ds. handlowych.

fot. Piotr Bożyk, Konsta Punkka (Visit Finland)
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_9d39d 2017-01-20 22:31   
gość_9d39d - Profil gość_9d39d
Jak to? Przecież Finlandia to maleńki kraj, nie będą budować jednego słusznego hubu w Helsinkach? Przecież w Polsce to nie do pojęcia, by nie wspierać mega Hubu. Czyli jednak się da...
gość_30f7f 2017-01-20 10:39   
gość_30f7f - Profil gość_30f7f
Jak mozna bylo pominac Swiete Miasto Krakow.Przeciez to najwazniejszy port lotniczy swiata,ktoremu sie wszystko nalezy w pierwszej kolejnosci.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama