×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair poleci bezpośrednio z portów w Europie do Laponii


Linie Finnair w sezonie zimowym zaoferują bezpośrednie połączenia pomiędzy Londynem, Paryżem, Frankfurtem, Zurychem a Laponią na północy Finlandii. Zwiększy się także ilość połączeń z regionem z Helsinek.


Nowe połączenia będą realizowane od połowy grudnia tego roku do końca marca 2018 roku. Ośrodki narciarskie w Kittilä oraz Ivalo przyciągają coraz większą liczbę turystów z zagranicy, a sam region słynie z pięknej natury, możliwości uprawiania sportów zimowych oraz podziwiania zjawiska zorzy polarnej. 

Finnair zaoferuje dwa loty w tygodniu pomiędzy Londynem Gatwick a Ivalo, we czwartki i niedziele oraz loty raz w tygodniu pomiędzy portami lotniczymi: Zurych i Kittilä (w soboty), Frankfurt i Kittilä (we wtorki) oraz Paryż CDG i Kittilä (w czwartki). Połączenia będą realizowane samolotami airbus A320 oraz A321.

W sezonie zimowym 2017-2018 zwiększy się także liczba lotów i oferowanie na trasach z Helsinek do Laponii obsługiwanych przez fińskiego przewoźnika. Finnair doda trzy loty tygodniowo do Rovaniemi - łącznie na tej trasie oferowanych będzie 30 lotów tygodniowo. Dodatkowo zwiększy się liczba lotów do Ivalo (o cztery tygodniowo), Kittilä (o cztery tygodniowo) oraz Kuusamo (o jeden lot w tygodniu). Łącznie, w szczycie sezonu Finnair będzie oferował 52 loty w tygodniu pomiędzy Helsinkami a Laponią, co oznacza że oferowanie na tych trasach zwiększy się o 18 proc. w stosunku do obecnego sezonu zimowego. 

- Rośnie zainteresowanie Finlandią, w szczególności Laponią, jako kierunkiem turystycznym i jesteśmy podekscytowani mogąc zaoferować bezpośrednie połączenia do Laponii z głównych miast w Europie. Razem z licznymi możliwościami lotów przez Helsinki, te nowe bezpośrednie trasy zaoferują europejskich turystom dodatkowe możliwości by odwiedzić Laponię. Finnair jest jedyną linią lotniczą latającą do wszystkich lotnisk w Laponii co daje naszym klientom elastyczność w podróżowaniu po Laponii i szansę by poznać piękne różnice w tym prawdziwie unikalnym regionie - powiedział Juha Järvinen, wiceprezes Finnaira ds. handlowych. 

fot. Piotr Bożyk, Konsta Punkka (Visit Finland) gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie