×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wzrosty w Manchesterze i Stansted


Lotnisko należące do Manchester Airport Group zanotowały bardzo dobry 2016 r. - Manchester zwiększył liczbę odprawionych pasażerów o niemal 11 proc. do 25,6 mln, a Londyn-Stansted o prawie 8 proc. do 24,3 mln.


Port lotniczy w Manchesterze zanotował wzrost m.in. dzięki rozwojowi siatki połączeń na Wyspy Kanaryjskie - na hiszpański archipelag poleciało w zeszłym roku aż o 1,1 mln osób więcej niż w 2015 r. O kolejne 175 tys. pasażerów zwiększył się ruch na trasach transatlantyckich, co było efektem zwiększenia częstotliwości połączeń oraz dodania nowych tras. 

Najpopularniejszymi kierunkami z Manchesteru w 2016 r. były Amsterdam, Dublin, Dubaj, Teneryfa i Alicante. 

Z kolei port lotniczy Londyn-Stansted zanotował wzrost o niemal 8 proc. głównie dzięki znacznie wyższemu niż wcześniej obłożeniu samolotów. Do osiągnięcia poprzedniego rekordu z 2007 r. - 23,8 mln pasażerów - potrzebne było aż 25 tys. lotów więcej. 

Największe wzrosty z Londynu-Stansted zanotowały w 2016 r. kierunki włoskie (o niemal 430 tys. pasażerów), szkockie (335 tys.) i hiszpańskie (250 tys.), a tylko nieco wolniej wzrastała liczba pasażerów do i z Polski (o 170 tys.). Spośród miast najwyższą dynamikę notowały Edynburg, Berlin i Glasgow. gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie