Qatar Airways otwiera Premium Lounge w Paryżu

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
17 stycznia 2017 11:45
2 komentarze
Linie Qatar Airways otworzyły Qatar Airways Premium Lounge w porcie lotniczym Paris-Charles de Gaulle.
Reklama

Nowy salonik Qatar Airways, położony w terminalu 1, o powierzchni ponad 1 tys. m kw. przeznaczony jest dla pasażerów klasy pierwszej oraz klasy biznes. Jak informuje przewoźnik, nowe miejsce oferują pasażerom "wyrafinowane, współczesne i przestronne warunki do relaksu i rozpoczęcia pięciogwiazdkowej podróży”. Lotnisko w Paryżu obsługuje trzy loty dziennie do Dohy.


Najnowszy lounge nawiązuje stylem do Qatar Airways Premium Lounge w Londynie, ma wydzieloną przestrzeń do odpoczynku i strefą do posiłków. W całości znajdziemy elementy ozdobne zaczerpnięte z kultury Bliskiego Wschodu.


W saloniku Qatar Airways, prócz standardowych udogodnień, znajdziemy także dwa tarasy na otwartym powietrzu, z których rozpościera się widok na Paryż i Wieżę Eiffla. W lounge ponadto przewidziano pokoje do modlitw, osobne dla kobiet i mężczyzn. Na liście udogodnień znajdują się komputery Mac, prysznice, sieć Wi-Fi oraz miejsca do siedzenia dla 200 gości.


- Jestem zachwycony mogąc być dzisiaj tutaj by oficjalnie otworzyć Qatar Airways Premium Lounge na Paris-Charles de Gaulle, trzeci salonik tego typu w naszej rosnącej siatce destynacji. To udowadnia nasze zaangażowanie we Francji oraz prezentuje nasz produkt w najlepszym wydaniu - powiedział Akbar al-Baker, prezes Qatar Airways otwierając najnowszy salonik.


fot. Qatar Airways
Reklama

Ostatnie komentarze

greg0303 2017-02-11 06:21   
greg0303 - Profil greg0303
Prezes Qatar Airways, Akbar Al Baker, wyraził niezadowolenie, że linie Air New Zealand wycofały się z umowy code share, która umożliwiała przewoźnikowi z Kataru dogodne przesiadki i dodanie swoich numerów lotów na trasach z/do Auckland do/z Christchurch i Wellington.
Pan prezes przypuszcza, że stało się tak pod naciskiem innych linii lotniczych należących do sojuszu Star Alliance (do którego należą Air New Zealand).
greg0303 2017-02-10 16:26   
greg0303 - Profil greg0303
Linie Qatar Airways rozpoczęły loty na trasie Doha - Auckland. Rozkładowo czas bezpośredniego przelotu z Kataru do Nowej Zelandii trwa 16 godzin 20 minut, a z Nowej Zelandii do Kataru 17 godzin 30 minut (najdłuższy lot na świecie, pod względem czasu przelotu). Rejsy obsługują Boeingi B777-200LR, a odległość przelotowa to 14530 km.

Najdłuższym lotem pod względem odległości jest połączenie Air India z Delhi do San Francisco (ponad 15000 km) również obsługiwane przez B777-200LR.

Singapore Airlines planują ponowne uruchomienie bezposrednich lotów z Singapuru do Nowego Jorku, z wykorzystaniem A350-900 ULR.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama