×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air poleci z Wrocławia do Lwowa


Węgierski przewoźnik niskokosztowy po dwuletniej przerwie wraca do Lwowa. Pierwszą trasą, która zostanie uruchomiona na to lotnisko, będzie połączenie z Wrocławia.


Konferencje prasowe we Wrocławiu i Lwowie są zapowiedziane na jutro (18.01). Na razie oficjalnie przewoźnik nie potwierdził uruchomienia trasy łączącej te dwa miasta. Trasa pojawiła się także na chwilę w systemie rezerwacyjnym linii, choć bez możliwości kupna biletów. 

Na razie nie wiadomo, od kiedy i z jaką częstotliwością będzie obsługiwane połączenie. 

To druga ukraińska trasa Wizz Aira z Wrocławia. Od października 2016 r. przewoźnik lata do Kijowa. Trasa ta notuje bardzo dobre wyniki. Jej obłożenie przekracza 85 proc., a niemal wszyscy pasażerowie to Ukraińcy. 


Wzrost popytu na loty z Ukrainy do Polski, napędzanego rosnącą migracją zarobkową, opisywaliśmy w Raporcie Pasazer.com.

Wizz Air obsługiwał loty do i ze Lwowa do kwietnia 2015 r. Operatorem połączeń była lokalna spółka Wizz Air Ukraine, która niemal dwa lata temu została zlikwidowana w efekcie kryzysu ekonomicznego na Ukrainie. Przewoźnik w różnych okresach latał ze Lwowa m.in. do Tel Awiwu, Treviso, Bergamo, Neapolu, Dortmundu, Luton i Kijowa. Nigdy dotąd nie łączył tego miasta z Polską.

Między Lwowem a Warszawą lata obecnie LOT, a między Lwowem a Radomiem - Sprint Air. W 2012 i 2013 r. połączenie Wrocław-Kraków-Lwów oferował przez kilka miesięcy Eurolot.gość_8e4dd - Profil
gość_8e4dd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie