Trzy czwarte krótkich urlopów spędzimy w Polsce

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
16 stycznia 2017 11:45
1 komentarz
Badanie przeprowadzone dla Hampton by Hilton wykazało, że 73 proc. Polaków planujących w 2017 r. krótki urlop decyduje się na pozostanie w kraju. W ciągu czterech lat tego typu wyjazdy znacznie zyskały na popularności.
Reklama
Według raportu przygotowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki odsetek Polaków wyjeżdżających na krótkie urlopy po Polsce wzrósł z 23 proc. w 2011 roku do 35 proc. w 2015 r.

Wyniki badania przeprowadzonego dla sieci hotelowej pokazują również, że wśród podróżujących Polaków pojawił się nowy model turysty. Są to osoby preferujące krótkie weekendowe wyjazdy, dzięki którym szybko mogą "naładować akumulatory". Polacy podróżują świadomie, wykorzystując weekendy na wyjazdy w nowe, inspirujące miejsca. Ponad 30 proc. respondentów woli częste, krótkie wypady (do trzech dni) od długich urlopów raz lub dwa razy w roku.

Polska postrzegana jest jako bardzo atrakcyjny kierunek turystyczny. Według badań, do danej lokalizacji najbardziej przyciągają zabytki i miejsca warte zobaczenia w okolicy – tak przyznało aż 77 proc. osób biorących udział w badaniu. Polacy są także spragnieni najnowszych trendów oraz kulturalnych atrakcji. Około 40 proc. respondentów przyznało, że wybierając kierunek podróży sprawdzają wydarzenia kulturalne, a także lokalne nowości godne polecenia.

Największe polskie miasta okazują się być najbardziej popularnymi kierunkami krajowych podróży. 72 proc. badanych przyznaje, że duże miasta oferujące szereg ciekawych atrakcji, gwarantują dobrą zabawę i możliwość przyjemnego spędzenia czasu, dzięki czemu nie sposób się w nich nudzić. Hampton by Hilton ujawnia, że na weekendowy wypad najchętniej polscy turyści wybierają Gdańsk (63 proc.); Kraków (62 proc.) i Wrocław (56 proc.).

Wybierając cel kilkudniowej podróży najczęściej kierują się oni takimi czynnikami, jak stosunek jakości do ceny (72 proc.); bliskość i łatwy dostęp do miejsc, które warto odwiedzić (48 proc.) oraz możliwość zrelaksowania się i dobre śniadanie w hotelu (36 proc.).

- Sieć naszych hoteli w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, o czym świadczy sześć nowych inwestycji ogłoszonych w zeszłym roku. Obecnie sieć Hampton by Hilton liczy pięć obiektów w najpopularniejszych miastach w całym kraju, w tym w Gdańsku, Krakowie i Warszawie, oraz łącznie dziewięć projektów w różnych stadiach przygotowania - mówi Tal Shefer, wiceprezes ds. wyspecjalizowanej obsługi na region Europy i Afryki w Hiltonie.

Badania Hampton by Hilton pokazały, że cenimy sobie także komfort i niezależność. 73 proc. respondentów przyznało, że wyjeżdżając na weekend chętniej decyduje się na pobyt w hotelu niż nocleg u przyjaciół lub rodziny. Co więcej, badanie wykazało, że Polacy to wyjątkowo lojalni klienci. 69 proc. badanych przyznało, że jeżeli są zadowoleni z pobytu, z chęcią wybiorą ten sam hotel. Właściciele miejsc noclegowych też stają się bardziej świadomi lojalności swoich klientów i coraz lepiej reagują na rosnące zapotrzebowanie rynku.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

gość_d8d7d 2017-01-23 16:49   
gość_d8d7d - Profil gość_d8d7d
Pierwsza trojka sie zgadza, choc moim zdaniem powinno byc: Gdansk, Wroclaw, Krakow...;)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy