×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Trzy czwarte krótkich urlopów spędzimy w Polsce


Badanie przeprowadzone dla Hampton by Hilton wykazało, że 73 proc. Polaków planujących w 2017 r. krótki urlop decyduje się na pozostanie w kraju. W ciągu czterech lat tego typu wyjazdy znacznie zyskały na popularności.


Według raportu przygotowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki odsetek Polaków wyjeżdżających na krótkie urlopy po Polsce wzrósł z 23 proc. w 2011 roku do 35 proc. w 2015 r.

Wyniki badania przeprowadzonego dla sieci hotelowej pokazują również, że wśród podróżujących Polaków pojawił się nowy model turysty. Są to osoby preferujące krótkie weekendowe wyjazdy, dzięki którym szybko mogą "naładować akumulatory". Polacy podróżują świadomie, wykorzystując weekendy na wyjazdy w nowe, inspirujące miejsca. Ponad 30 proc. respondentów woli częste, krótkie wypady (do trzech dni) od długich urlopów raz lub dwa razy w roku.

Polska postrzegana jest jako bardzo atrakcyjny kierunek turystyczny. Według badań, do danej lokalizacji najbardziej przyciągają zabytki i miejsca warte zobaczenia w okolicy – tak przyznało aż 77 proc. osób biorących udział w badaniu. Polacy są także spragnieni najnowszych trendów oraz kulturalnych atrakcji. Około 40 proc. respondentów przyznało, że wybierając kierunek podróży sprawdzają wydarzenia kulturalne, a także lokalne nowości godne polecenia.

Największe polskie miasta okazują się być najbardziej popularnymi kierunkami krajowych podróży. 72 proc. badanych przyznaje, że duże miasta oferujące szereg ciekawych atrakcji, gwarantują dobrą zabawę i możliwość przyjemnego spędzenia czasu, dzięki czemu nie sposób się w nich nudzić. Hampton by Hilton ujawnia, że na weekendowy wypad najchętniej polscy turyści wybierają Gdańsk (63 proc.); Kraków (62 proc.) i Wrocław (56 proc.).

Wybierając cel kilkudniowej podróży najczęściej kierują się oni takimi czynnikami, jak stosunek jakości do ceny (72 proc.); bliskość i łatwy dostęp do miejsc, które warto odwiedzić (48 proc.) oraz możliwość zrelaksowania się i dobre śniadanie w hotelu (36 proc.).

Sieć naszych hoteli w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, o czym świadczy sześć nowych inwestycji ogłoszonych w zeszłym roku. Obecnie sieć Hampton by Hilton liczy pięć obiektów w najpopularniejszych miastach w całym kraju, w tym w Gdańsku, Krakowie i Warszawie, oraz łącznie dziewięć projektów w różnych stadiach przygotowania - mówi Tal Shefer, wiceprezes ds. wyspecjalizowanej obsługi na region Europy i Afryki w Hiltonie.

Badania Hampton by Hilton pokazały, że cenimy sobie także komfort i niezależność. 73 proc. respondentów przyznało, że wyjeżdżając na weekend chętniej decyduje się na pobyt w hotelu niż nocleg u przyjaciół lub rodziny. Co więcej, badanie wykazało, że Polacy to wyjątkowo lojalni klienci. 69 proc. badanych przyznało, że jeżeli są zadowoleni z pobytu, z chęcią wybiorą ten sam hotel. Właściciele miejsc noclegowych też stają się bardziej świadomi lojalności swoich klientów i coraz lepiej reagują na rosnące zapotrzebowanie rynku. 
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie