×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Referendum ws. podlaskiego lotniska nieważne


W wojewódzkim referendum dotyczącym budowy lotniska w Podlaskiem większość głosujących opowiedziała się na tak. Jednak frekwencja nie przekroczy 30 proc. wymaganych do tego, by referendum było ważne.W niedzielnym referendum władze województwa podlaskiego pytały mieszkańców, czy są za budową w regionie lotniska. Nie sprecyzowano ani gdzie ten port lotniczy miałby powstać, ani jakiego typu miałby być. Samorząd już wcześniej zrezygnował z planów budowy portu lotniczego z uwagi na wysokie koszty i niewystarczający potencjał ruchu lotniczego. Jednak społecznikom udało się doprowadzić do referendum w tej kwestii.

Ze wstępnych wyników podanych przez lokalne media wynika, że najwyższa frekwencja była w Białymstoku, gdzie do urn poszło ok. 23 proc. uprawnionych. Nieco ponad połowa głosów (51 proc.) została oddana na "tak" dla lotniska. 

W innych powiatach frekwencja była znacznie niższa. W Suwałkach zagłosowało ok. 6,5 proc. uprawnionych, a w Łomży (położonej najbliżej lotniska w Modlinie) tylko 2,5 proc. W obydwu miastach przeważali zwolennicy lotniska - głosów na "tak" było odpowiednio 88 i 77 proc. W innych powiatach frekwencja oscylowała wokół 10 proc. 

Liczenie głosów jeszcze trwa, ale już teraz można z całą pewnością powiedzieć, że frekwencja nie osiągnie wymaganego progu 30 proc. Zapewne większość głosów będzie na tak, co świadczy głównie o tym, że przeciwnicy budowy lotniska nie poszli do urn.gość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie