×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Budapeszt z ponad 10-proc. wzrostem


Port lotniczy w Budapeszcie odprawił w 2016 r. 11,4 mln pasażerów, o 11 proc. więcej niż rok temu. W samym grudniu ruch wzrósł o 19,2 proc. Węgierska stolica traci dystans do szybciej rosnącego Lotniska Chopina.


Wynik za 2016 r. to rekord historyczny w Budapeszcie. Lotnisko zakończyło aż sześć miesięcy z wynikiem ponad miliona odprawionych pasażerów. W zakończonym roku ze stolicy Węgier uruchomiono 23 nowe trasy, co pozwoliło na rozszerzenie siatki połączeń o 16 nowych miast. 

Rozpoczęty rok zapowiada się równie dobrze, bo już teraz przewoźnicy zapowiedzieli 12 nowych tras. Dziewięć z nich przypada na Wizz Aira, poza tym po jednej trasie zapowiedziały linie easyJet, FlyBe (nowy przewoźnik w Budapeszcie) i wracający po kilkuletniej przerwie TAP Portugal. 

Aby sprostać wyzwaniom wynikającym z większego ruchu lotnisko w Budapeszcie inwestuje 180 mln euro w infrastrukturę (m.in. w rozbudowę pirsu terminala, nowe stanowiska check-in i nowy hotel lotniskowy). 

W 2016 r. aż o 23 proc. do 112 tys. ton wzrosły przeładunki cargo w Budapeszcie. Nowy terminal cargo ma zostać otwarty w 2018 r. gość_04f7c - Profil
gość_04f7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie