×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turecki boeing 747 rozbił się w Kirgistanie


Samolot należący do linii ACT Airlines, operującej pod marką MyCargo Airlines, uległ katastrofie podczas lądowania na lotnisku Manas w Biszkeku, stolicy Kirgistanu. Zginęło czworo członków załogi i 28 osób na ziemi.


Samolot wykonywał regularne połączenie z Hongkongu do Stambułu z międzylądowaniem w Biszkeku dla Turkish Airlines pod numerem rejsu TK6491.

Katastrofa nastąpiła podczas próby lądowania ok. godz. 7:20 czasu lokalnego (2:20 czasu polskiego). Samolot prawdopodobnie nie zatrzymał się na pasie startowym i rozbił się w terenie zabudowanym. Według informacji władz Kirgistanu zginęli wszyscy członkowie załogi (cztery osoby) oraz 33 osoby na ziemi. Zniszczonych zostało 15 domów. Kolejnych kilkanaście osób, w tym dzieci, jest poważnie rannych. 

Samolot, który uległ katastrofie, to 14-letni boeing 747-400F (cargo) o znakach TC-MCL. Samolot wcześniej latał w barwach Singapore Airlines Cargo, ACT Airlines użytkowały go od grudnia 2015 r. 

ACT Airlines to turecka linia cargo posiadająca osiem (razem z rozbitym) boeingów 747-400F. gość_d6b6b - Profil
gość_d6b6b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie