×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Brussels z wzrostem mimo trudnego roku


Linie Brussels Airlines przewiozły w 2016 r. 7,74 mln pasażerów - o 3,2 proc. więcej niż rok temu. Wzrost udało się odnotować mimo spadku ruchu w związku z marcowymi zamachami w Brukseli i głównie dzięki tranzytom.

Spośród wszystkich pasażerów obsłużonych przez linię, 6,6 mln podróżowało na trasach europejskich, 884 tys. do i z Afryki, a 291 tys. do i z Ameryki Północnej. Przewoźnik podkreślił w komunikacie, że w związku ze spadkiem popytu na loty do i z Belgii, wzrost został wypracowany wyłącznie dzięki rozwojowi transferów. 

Średnie wypełnienie samolotów linii spadło o 0,9 pkt. proc. do 74,9 proc. Przewozy cargo zwiększyły się za to o 6 proc. do 35,3 tys. ton.

W samym grudniu Brussels Airlines przewiozły 590 tys. pasażerów - o 15,2 proc. więcej niż rok temu. Tak duży wzrost wynika z efektu wprowadzenia stanu wyjątkowego w Belgii po zamachach terrorystycznych w listopadzie 2015 r. i kilkudniowym zawieszeniu lotów.

gość_16f3f - Profil
gość_16f3f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie