×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Polacy nie lubią latać w piątek trzynastego


Liczba wyszukiwań połączeń lotniczych na dziś, czyli piątek, 13 stycznia, spadła o 37 proc. w porównaniu z analogicznym, drugim piątkiem miesiąca rok wcześniej (15 stycznia 2016 r.) - wynika z analizy Kayak.pl.

Kayak.pl przekonuje, że inie lotnicze dysponują nadmiarem wolnych miejsc tego dnia i dlatego oferują korzystne ceny tym, którzy nie mają nic przeciwko podróży w pechowy piątek. 

Najwięcej zaoszczędziły osoby rozważające wizytę w Paryżu, dokąd bilety były tańsze nawet o 26 proc. w porównaniu ze średnią ceną w każdy inny piątek miesiąca: kosztowały średnio jedynie 134 złote, podczas gdy średnia cena w miesiącu wynosi 181 złotych. Podróżni, którzy nie obawiają się stawić czoła przesądom, mogli zaoszczędzić 11 proc. wybierając lot do Lizbony lub 7 proc. lecąc do Rzymu. Wyniki analizy są szczególnie zaskakujące, gdy weźmie się pod uwagę, że piątki są zazwyczaj jednymi z najdroższych dni wylotu.  

Oczywiście ceny połączeń kształtuje zainteresowanie. Z danych wynika, że Polacy są na tyle przesądni, by unikać podróżowania w piątek trzynastego. Jednak warto pamiętać, że jest to dzień tak samo bezpieczny, jak każdy inny w roku - kto dysponuje czasem i szuka lotów w atrakcyjnej cenie, nie powinien więc wahać się przed rezerwacją miejsca. Szczególnie, gdy wiele linii lotniczych odczarowuje pecha, usuwając 13. rząd ze swoich pokładów - mówi w komunikacie prasowym Vera Pershina, dyrektorka regionalna Kayak na Polskę i Rosję.gość_16bfa - Profil
gość_16bfa
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie