×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Brussels Airlines wynajmą suchoje


Belgijska linia Brussels Airlines będzie pierwszym unijnym użytkowników rosyjskich samolotów suchoj SSJ100. Wynajmie je już w kwietniu br. od irlandzkiego właściciela, linii CityJet (który na razie nie będzie samodzielnie latał tymi maszynami).

Irlandzki CityJet to pierwszy i jak dotąd jedyny nabywca rosyjskich odrzutowców regionalnych suchoj SSJ100 w Unii Europejskiej. Regionalna firma specjalizująca się w wynajmie maszyn innym liniom i obsłudze dla nich połączeń odbierze pierwsze z 15 zamówionych suchojów w kwietniu br. 

Na razie CityJet nie zamierza jednak wykorzystywać samodzielnie tych samolotów. Pierwsze trzy zostaną natychmiast wynajęte na dwa lata linii Brussels Airlines.

Belgijska spółka wykorzysta samoloty do zastąpienia wycofywanych czterosilnikowych avro RJ100. Na razie nie ujawniono, na jakich trasach pojawią się nowe samoloty. Prawdopodobnie będą one wykorzystywane tam, gdzie popyt nie uzasadnia wprowadzenia większych airbusów A319 lub A320 - te maszyny stanowią obecnie podstawę europejskiej floty Brussels Airlines. 

Według przedstawicieli linii, kilku innych operatorów proponowało Brussels Airlines swoje maszyny, ale oferta CityJet została uznana za najkorzystniejszą. Suchoje są podobnej wielkości jak avro RJ100, co ułatwi wprowadzenie tych maszyn do siatki połączeń. Samoloty będą obsługiwane przez załogi CityJeta, ale zgodnie ze standardami Brussels Airlines.

Na razie nie wiadomo, na jakich trasach Brussels Airlines wykorzystają suchoje. Jedną z nich mogą być połączenia do Krakowa, często obsługiwane samolotami avro RJ100.

Brussels Airlines wynajmuje obecnie także samoloty od Flybe (bombardiery Q400) i bmi Regional (embraery E145). gość_16bfa - Profil
gość_16bfa
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie