×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air India: Miejsca dla samotnych kobiet


Linie Air India wydzielą na pokładach samolotów miejsca dla samotnie podróżujących kobiet.


- Już niedługo dwa rzędy foteli będą zarezerwowane dla samotnie podróżujących kobiet - ogłosił Ashwani Lohani, prezes Air India w rozmowie z "The Hindu". Zarezerwowanychh będzie sześć foteli w trzecim rzędzie klasy ekonomicznej. Przewoźnik zapowiedział, że za rezerwację tych miejsc nie będzie pobierana opłata.

- Jako przewoźnik narodowy zobowiązani jesteśmy podnieść poziom komfortu pasażerek. Podróżuje z nami samotnie wiele kobiet i będziemy z myślą o nich rezerwować wydzielone miejsca - dodał Meenakshi Malik, dyrektor zarządzania dochodami Air India.

Przewoźnik zdecydował się na ten ruch po doniesieniach z ubiegłego miesiąca o tym, że pasażerka była molestowana podczas lotu Air India z Indii do Stanów Zjednoczonych. 

Nowa polityka przewoźnika spotkała się z krytyką Stowarzyszenia Pasażerów Lotniczych Indii.

- Zgodnie z moją wiedzą, takie rozwiązanie nie ma miejsca nigdzie indziej na świecie. Samoloty nie są niebezpieczne dla pasażerek. W przypadku, gdy któryś z pasażerów nie przestrzega poleceń, zgodnie z prawem załoga ma podjąć odpowiednie kroki - powiedział Jitendra Bhargava, prezes stowarzyszenia i były członek zarządu Air India.

- To jest niepraktyczne posunięcie, które doprowadzi do dyskryminacji ze względu na płeć. Linie lotnicze nie powinny wprowadzać tego planu w życie - dodał D. Sudhakara Reddy, prezes honorowy Stowarzyszenia Pasażerów Lotniczych Indii w rozmowie z "The Hindu".gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie