Air India: Miejsca dla samotnych kobiet

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
13 stycznia 2017 07:30
Linie Air India wydzielą na pokładach samolotów miejsca dla samotnie podróżujących kobiet.
Reklama

- Już niedługo dwa rzędy foteli będą zarezerwowane dla samotnie podróżujących kobiet - ogłosił Ashwani Lohani, prezes Air India w rozmowie z "The Hindu". Zarezerwowanychh będzie sześć foteli w trzecim rzędzie klasy ekonomicznej. Przewoźnik zapowiedział, że za rezerwację tych miejsc nie będzie pobierana opłata.

- Jako przewoźnik narodowy zobowiązani jesteśmy podnieść poziom komfortu pasażerek. Podróżuje z nami samotnie wiele kobiet i będziemy z myślą o nich rezerwować wydzielone miejsca - dodał Meenakshi Malik, dyrektor zarządzania dochodami Air India.

Przewoźnik zdecydował się na ten ruch po doniesieniach z ubiegłego miesiąca o tym, że pasażerka była molestowana podczas lotu Air India z Indii do Stanów Zjednoczonych.

Nowa polityka przewoźnika spotkała się z krytyką Stowarzyszenia Pasażerów Lotniczych Indii.

- Zgodnie z moją wiedzą, takie rozwiązanie nie ma miejsca nigdzie indziej na świecie. Samoloty nie są niebezpieczne dla pasażerek. W przypadku, gdy któryś z pasażerów nie przestrzega poleceń, zgodnie z prawem załoga ma podjąć odpowiednie kroki - powiedział Jitendra Bhargava, prezes stowarzyszenia i były członek zarządu Air India.

- To jest niepraktyczne posunięcie, które doprowadzi do dyskryminacji ze względu na płeć. Linie lotnicze nie powinny wprowadzać tego planu w życie - dodał D. Sudhakara Reddy, prezes honorowy Stowarzyszenia Pasażerów Lotniczych Indii w rozmowie z "The Hindu".
Tagi
air india

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama