Kopenhaga rozbuduje również strefę tranzytów

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
12 stycznia 2017 09:20
Lotnisko w Kopenhadze rozszerza wcześniejsze plany rozbudowy pirsów B oraz C o nową inwestycję rozszerzenia strefy tranzytowej pomiędzy pirsami A i B, co pozwoli otworzyć 28 nowych placówek handlowych i gastronomicznych.
Reklama

W grudniu 2016 r. port lotniczy w Kopenhadze przedstawił warty 20 mld koron plan rozbudowy lotniska, zwiększający przepustowość portu dzięki rozbudowie terminalu, pirsów B oraz C oraz stworzenia nowego pirsu dla linii niskokosztowych.

11 stycznia władze w Kopenhadze ogłosiły plany kolejnej inwestycji o wartości 390 mln koron - rozbudowy strefy tranzytowej terminala 2. Nowy budynek zostanie wybudowany przed obecnie istniejącym, następnie obie budowle zostaną połączone, dzięki czemu strefa pomiędzy pirsami A oraz B powiększy się łącznie o 4 tys. m kw. Finał tej inwestycji planowany jest już na 2018 r.

W rezultacie rozbudowy stworzona zostanie przestrzeń dla 28 nowych placówek handlowych i gastronomicznych. Jak zapowiadają władze portu, głównym kryterium wyboru ich operatorów jest zagwarantowanie pasażerom opcji “czegoś na każdy gust i niedrogiego”.

- Siedmiu spośród 10 pasażerów twierdzi, że dobre opcje zakupów i jedzenia są niezbędne dla dobrej podróży - a my stosujemy się do tych głosów. Poszerzamy korytarze, tak aby było więcej miejsca dla pasażerów udających się na swoje loty. Dodamy także strefę zabaw dla dzieci, dodatkowe miejsca do siedzenie oraz więcej gniazdek z elektrycznością do ładowania urządzeń elektrycznych - powiedział prezes lotniska w Kopenhadze, Thomas Woldbye.

Jak podały władze portu, w 2016 r. z lotniska skorzystała rekordowa liczba 29 mln pasażerów, co stanowi 9,1 proc. wzrostu. Największy, 10,9-proc. wzrost pasażerów lotnisko odnotowało na trasach dalekodystansowych.

fot. Copenhagen Airport
Reklama
Tagi
kopenhaga

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama