×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Loty do Tokio i Seulu wydarzeniem roku


Pierwsze od kilku lat nowe połączenia dalekodystansowe LOT-u bezapelacyjnie zwyciężyły w głosowaniu Czytelników Pasazer.com na Wydarzenie 2016 r. Fiaskiem roku internauci uznali brak decyzji dotyczących Centralnego Portu Lotniczego.


W głosowaniu na lotnicze Wydarzenie 2016 r. uruchomienie przez LOT połączeń do Tokio-Narity i Seulu było bezkonkurencyjne. Uzyskało ponad 30 proc. głosów Czytelników, niemal dwa razy więcej niż kolejna propozycja.

Czytelnicy na dalszych miejscach umieścili: rozwój europejskiej siatki LOT-u o ponad 20 proc. (18 proc. głosów), rozwój siatki połączeń linii tradycyjnych z Krakowa (12 proc.), powrót Ryanaira na Lotnisko Chopina (9 proc.) i uruchomienie portu lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach (7,2 proc.).

Z kolei Fiaskiem 2016 r. w polskim lotnictwie został brak decyzji dotyczących dalszego rozwoju polskich lotnisk, w tym szczególnie ewentualnej budowy Centralnego Portu Lotniczego i jego lokalizacji. Na tę propozycję zagłosowało 23,8 proc. Czytelników. 

Przewaga nad kolejnymi "fiaskami" nie była duża. Na nieudane próby rozwoju Czech Airlines na polskim rynku (wycofanie linii z Łodzi, Rzeszowa i Radomia oraz rezygnacja z planów lotów z Gdańska i Poznania) zagłosowało 22,1 proc. internautów, na wielomiesięczne spadki liczby pasażerów w Łodzi - 19,5 proc., a na zmniejszenie niezależności Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych i ściślejsze podporządkowanie jej Ministerstwu Infrastruktury - 14,6 proc. gość_4da7c - Profil
gość_4da7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie