×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG: Ponad 100 mln pasażerów w 2016 roku


Koncern przewiózł ponad 100 mln pasażerów w 2016 r., co stanowi najlepszy wynik w historii grupy i wzrost o 14 proc. w ujęciu rocznym.


Łącznie w 2016 r. na pokładach samolotów Aer Lingus, British Airways, Iberia oraz Vueling, czyli przewoźników zrzeszonych w IAG, podróżowało dokładnie 100 675 056 pasażerów.

W tym miesiącu grupa IAG świętuje swoje szóste urodziny i nasze linie lotnicze stają się coraz silniejsze. W ubiegłym roku przewieźliśmy więcej pasażerów niż kiedykolwiek wcześniej, a nasze loty były w 81,6 proc. zapełnione. Dodatkowo Iberia była w 2016 r. najpunktualniejszą linią lotniczą na świecie, a należąca do niej Iberia Express była najlepiej działającym przewoźnikiem niskobudżetowym na świecie. Ogromne słowa uznania należą się zespołowi Iberii, który to przewoźnik po restrukturyzacji wzmocnił się finansowo i operacyjnie - powiedział prezes IAG, Willie Walsh.

Przewozy grupy w 2016 r. mierzone w pasażerokilometrach wzrosły o 9,7 proc, podczas gdy oferowanie w tym samym czasie wzrosło o 9,4 proc. Średnie wypełnienie wzrosło 0,2 pkt. proc. 

Pod względem przewozów w RPK największe wzrosty zanotowały linie Vueling (o 13,2 proc.) i Aer Lingus (o 9,5 proc.). Tradycyjnefilary grupy rosły wolniej: Iberia o 5,1 proc., a British Airways tylko o 2,2 proc. Brytyjska linia flagowa odpowiada jednak za ok. 60 proc. przewozów całego koncernu.

W samym grudniu grupa przewiozła 7,06 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 4,9 proc., przy średnim wypełnieniu na poziomie 79,2 proc. (wzrost o 0,6 pkt. proc.).gość_f093b - Profil
gość_f093b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie