×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT i Sprint Air w przetargu na loty z Babimostu


W ogłoszonym w grudniu przetargu na obsługę lotów z lotniska Babimost do Warszawy wpłynęły dwie oferty: LOT-u oraz obecnie latającego na tej trasie Sprint Aira. Narodowy przewoźnik zaproponował niższą cenę za 22-miesięczny kontrakt.


Jak wcześniej informowaliśmy, Urząd Marszałkowski województwa lubuskiego rozpisał przetarg na loty z Babimostu do Warszawy. Dotychczasowy kontrakt ze Sprint Airem kończył się w grudniu 2016 r., choć linia nadal obsługuje to połączenie do momentu wyłonienia nowego wykonawcy.  Wpłynęły na niego oferty dwóch przewoźników - LOT-u oraz Sprint Aira. 

Narodowa linia za 22-miesięczny kontrakt na obsługę 10 połączeń tygodniowo na trasie Babimost-Warszawa-Babimost chce 12,1 mln zł. To o 1,6 mln zł mniej niż oferta Sprint Aira. W przeliczeniu na lot koszty dla województwa wynoszą 12,7 tys. zł w ofercie LOT-u i 14,8 tys. zł w ofercie Sprint Aira. 

W 2015 r. Sprint Air za obsługę 10 rejsów tygodniowo otrzymał 7,4 mln zł, czyli ok. 14,1 tys. zł za lot. Przewoźnik lata na tej trasie od połowy 2011 r. Wcześniej połączenia obsługiwał Jet Air (linia przekształcona potem w OLT Express Regional), a do 2007 r. - LOT (najpierw własnymi ATR-ami, potem wynajętymi od Jet Aira 18-miejscowymi jetstreamami 32). 

Kryterium ceny to jednak tylko 60 proc. oceny ofert. Drugim kryterium o wadze 30 proc. była efektywność promocji poprzez stronę internetową, czyli w zasadzie liczba jej odsłon strony internetowej. LOT podał, że jego strona internetowa ma 4,1 mln odsłon miesięcznie. Natomiast według Sprint Air strona tej małej linii notuje znacznie lepsze wyniki i ma aż 10 mln odsłon miesięcznie. 

Ostatnie kryterium to propozycja dodatkowych działań promocyjnych. Obydwie linie zaoferowały po dwie dodatkowe akcje. 

Jak powiedział nam Michał Iwanowski, rzecznik prasowy lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego, oferty są obecnie analizowane przez komisję przetargową. Rozstrzygnięcie przetargu ma nastąpić w przyszłym tygodniu, a konferencja prasowa dotycząca przyszłości połączeń z Babimostu do Warszawy jest wstępnie planowana na czwartek. gość_27b4c - Profil
gość_27b4c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie