Lufthansa zatrudni w tym roku 3000 osób

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
05 stycznia 2017 08:08
W tym roku Deutsche Lufthansa AG zatrudni ponad 3000 nowych pracowników. Są to przede wszystkim członkowie personelu pokładowego, którzy w zasilą kilka linii należących do Lufthansa Group. Sama Lufthansa zatrudni ponad 1400 członków personelu pokładowego.
Reklama

W zeszłym roku, oprócz procesu formalnej rekrutacji, Lufthansa przeprowadziła również sześć castingów na członków personelu pokładowego, które odbywały się w Heidelbergu, Moguncji, Augsburgu, Regensburgu, Monachium oraz Berlinie. Spotkały się one z ogromnym zainteresowaniem potencjalnych kandydatów. Ponad 2000 osób wzięło udział w rozmowach, a prawie 6000 wzięło udział w dniach otwartych rekrutacji we Frankfurcie. Prawie jedna na trzy aplikacje została pozytywnie rozpatrzona.

- Zawsze chciałam pracować w Lufthansie. Moim marzeniem było stać się członkiem personelu pokładowego. Na początku nie mogłam uwierzyć w to, że mi się udało - mówi Sandra Albrecht, która latem zeszłego roku z sukcesem ukończyła casting w Moguncji na członka personelu pokładowego Lufthansy.


Inne działy również będą zatrudniać nowych pracowników. Lufthansa Technik planuje pozyskać 450 osób do różnych lokalizacji. Natomiast Austrian Airlines zatrudni ponad 300 osób, w tym członków personelu pokładowego, naziemnego oraz pilotów. Lufthansa, która łącznie zatrudnia około 37 tys. pracowników, jest największym pracodawcą we Frankfurcie i Hesji.

Dla grupy lotniczej szkolenie młodych ludzi jest bardzo istotne. 250 nowych kandydatów rozpocznie swoje praktyki lub kursy w Lufthansa Group w 2017 r. Koncern uruchomi 9 kursów oraz 34 programy szkoleniowe, obejmujące produkcję narzędzi, asystę kontroli lotów, obsługę cateringową oraz spedycję i logistykę.

- Lufthansa pozostaje najbardziej atrakcyjnym pracodawcą w Niemczech, wybieranym przez wielu kandydatów. W zeszłym roku, ponad 100 tys. aplikacji zostało złożonych przez portal www.be-lufthansa.com. Jesteśmy bardzo dumni z tego powodu. Cieszymy się, że ponownie zatrudnimy ponad 3000 nowych pracowników - mówi Carsten Spohr, prezes Deutsche Lufthansa AG.

Więcej szczegółów dotyczących możliwości kariery oraz warunków pracy w Lufthansa Group można znaleźć na stronie www.be-lufthansa.com. Oprócz castingów na członków personelu pokładowego, aplikacje mogą być składane jedynie poprzez ten portal. Na profilu facebookowym eksperci ds. zarządzania zasobami ludzkimi udzielają cennych porad oraz odpowiedzi na pytania dotyczące pracy dla Lufthansa Group.


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama