Najpopularniejsze blogi 2016 r.

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
04 stycznia 2017 08:02
3 komentarze
Rozważania na temat skutków ewentualnego pojawienia się airbusa A380 w Warszawie autorstwa blogera kitsune (dziś już etatowego dziennikarza Pasazer.com) oraz relacja z podróży linią Air Canada Rouge były najczęściej czytanymi wpisami na blogach Pasazer.com w 2016 r.
Reklama

Niedawno zaprezentowaliśmy Czytelnikom podsumowanie dziesięciu najczęściej czytanych tekstów autorskich Pasazer.com. Najpopularniejszym artykułem był tekst o możliwości wprowadzenia airbusa A380 przez linię Emirates do obsługi połączenia z Dubaju do Warszawy.

Co ciekawe - ten sam temat poruszył bloger kitsune (a obecnie już redaktor Pasazer.com Tomasz Śniedziewski) w swoim wpisie z lipca 2016 r. Tekst analizujący zależność między cenami biletów i jakością obsługi oraz analizujący możliwe skutki wprowadzenia A380 do Warszawy był najczęściej czytanym wpisem na blogach Pasazer.com w 2016 r.

Nasi blogerzy poruszają jednak wiele innych ciekawych tematów - poniżej lista najpopularniejszych wpisów.

1. Cena vs jakość oraz A380 w Warszawie (bloger kitsune, 7 lipca)

Prawda jest taka - lubimy wysyłać innych połączeniami najszybszymi, podczas gdy my sami wybieramy połączenia najbardziej ekonomiczne. Nie zrozumcie mnie źle, nie robię z tego powodu zarzutu, wręcz przeciwnie, uważam że jest to bardzo racjonalne zachowanie, co postaram się udowodnić poniżej.

2. Air Canada Rouge w klasie Premium Rouge (bloger luxurytravel, 16 czerwca)

Wczoraj 15 czerwca, Air Canada Rouge po raz pierwszy w historii wylądowała na lotnisku Chopina w Warszawie. Dlatego przygotowałem swoją odrębną opinię na temat tego przewoźnika z jednej moich podróży z AC Rouge po Ameryce Północnej.

3. Sprostowanie dotyczące Portu Lotniczego Łódź (bloger Tygrysek2, 8 stycznia)

Niestety, ale lotnisko w Łodzi czeka słaby rok, nie powrócą loty do Rygge, mało prawdopodobne aby dali coś innego. Adria znów utnie loty jeszcze w 2016, CSA natomiast do końca roku wycofa się zupełnie (chcociaż nie zbankrutuje). Okazało się, że sztucznie budowany optymizm przez bazę linii regularnej upada, a port lotniczy w Łodzi znów zanotuje spadki pasażerów w 2016.

4. Z Adrią Airways do Szyman (bloger jsg, 30 października)

Kiedy słoweńska Adria ogłosiła połączenie z Monachium do Szyman, pomyślałem sobie „mus jest”, tym bardziej że lotnisko w Szymanach jest jednym z niewielu polskich lotnisk (łącznie z Zieloną Górą, Radomiem i Modlinem), z którego jeszcze nie miałem okazji skorzystać.

5. O stewardesach w PRL-u (bloger loukas, 9 sierpnia)

Stewardesa - kiedyś zawód marzeń, dziś często deprecjonowany, sprowadzany do funkcji podniebnej kelnerki, co jak widać w przypadku niedawnej wyjątkowo sprawnej ewakuacji Boeinga 777 linii Emirates niewiele ma wspólnego z prawdą. Mnogość przewoźników oraz świat praktycznie pozbawiony granic sprawia, że jako personel pokładowy można dziś pracować praktycznie w dowolnym kraju czy liniach lotniczych, z czego chętnie korzysta wiele naszych rodaczek czy rodaków.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
kitsune 2017-01-04 14:32   
kitsune - Profil kitsune
Bardzo mi miło, że wpis na moim blogu został wyróżniony, bardzo dziękuję! Główne podziękowania kieruję do czytelników bloga - to Wasze trafne uwagi, komentarze i słowa wsparcia mobilizowały do pisania, poza tym doceniam przymykanie oka na różne niedociągnięcia w moich tekstach. :-D Olbrzymie podziękowania dla kolegów blogerów, akurat tym razem mój tekst miał sporo wyświetleń, ale wasze wpisy zawsze śledzę z olbrzymim zainteresowaniem i każdy z nich zasługuje na wyróżnienie.
Blog na Pasazer.com to olbrzymia szansa na dzielenie się swoimi opiniami z innymi osobami zainteresowanymi podróżami i branżą lotniczą, co w moim odczuciu jest niesamowitą sprawą, stąd też chętnie tę szansę podjąłem. Przyznam się też, że miałem też inny cel prowadzenia bloga - w 2015 roku odeszła bardzo ważna dla mnie osoba z najbliższej rodziny stąd też pisanie, które dla mnie było formą kontaktu z czytelnikami, stało się formą przejścia przez ten ciężki okres. Każdy z waszych komentarzy był w tamtym czasie dla mnie ogromnym wsparciem!
Przepraszam za ten prywatny wywód, ale pisząc to chciałem podkreślić jak bardzo dziękuję Wam za czytanie mojego bloga, a także jak najmocniej zachęcić do pisana - to naprawdę olbrzymia frajda! Dla mnie pisanie bloga stało się czymś bardzo ważnym i pomysłem na to, co chcę robić. Tak jak wspomniał w tekście Dominik, miałem olbrzymi zaszczyt i przyjemność dołączyć do ekipy Pasazer.com. Lysypiotr76, nie zgodzę się, że zostałem zabrany przez Pasazer.com, wydaje mi się że jestem obecny bardziej niż wcześniej ;)
lysypiotr76 2017-01-04 13:41   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Tomek gratulacje. Szkoda że pasażer.com zabrał Nam Ciebie.
pablakiss 2017-01-04 12:08   
pablakiss - Profil pablakiss
Brawo kitsune...Gratulacje
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama