×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gategroup i Servair już w HNA Group


Chiński koncern HNA Group pod koniec roku sfinalizował przejęcie spółek Gategroup i Servair. Zostały one połączone pod jednym zarządem, mimo że teoretycznie 50,01 proc. akcji Servair wciąż należy do Air France-KLM.


Francusko-holenderski koncern zarobił na sprzedaży 49,99 proc. spółki-córki zajmującej się przede wszystkimi usługami cateringowymi dla linii lotniczych ok. 230 mln euro. Warunkiem transakcji było zrzeczenie się kontroli operacyjnej nad Servair przez AF-KLM. 

30 grudnia Servair został połączony z Gategroup, firmą handlingowo-cateringową przejętą wcześniej przez HNA Group. Od nowego roku połączone spółki mają nowy zarząd, a spółką nadrzędną jest Gategroup. 

Air France-KLM równocześnie ogłosił sprzedaż 1,13 proc. akcji firmy Amadeus, zajmującej się dystrybucją biletów oraz usługami informatycznymi, za ponad 200 mln euro.

Transakcje to element strategii Air France-KLM, która zakłada koncentrację na przewozach lotniczych i wycofywanie się z inwestycji w firmy usługowe. gość_034c8 - Profil
gość_034c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie