IAG planuje dalekie tanie loty z Barcelony

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
04 stycznia 2017 08:20
1 komentarz
Koncern, do którego należą m.in. hiszpańskie linie Iberia i Vueling, zapowiada uruchomienie nowych niskokosztowych połączeń dalekodystansowych z Barcelony El-Prat. Według lakonicznego komunikatu może to nastąpić w czerwcu br.
Reklama

Nie doprecyzowano, czy połączenia będą realizowane w ramach już istniejącej czy nowej linii lotniczej. Do koncernu IAG należą obecnie tradycyjne linie British Airways i Iberia oraz niskokosztowe Aer Lingus i Vueling. Aer Lingus oferuje już loty w modelu hybrydowym przez Atlantyk z Irlandii. Koncern może wzorować się na tym modelu.

Połączenia mogłyby obsługiwać samoloty szerokokadłubowe Iberii lub przekazane Vuelingowi - druga z tych linii posiada obecnie bowiem jedynie airbusy A320 o zasięgu europejskim.

Za zlokalizowaniem bazy w Barcelonie przemawia m.in. wysoki popyt na loty dalekodystansowe oraz rosnącą pozycja hubu linii Vueling. Wśród pierwszych uruchomionych kierunków mogą się znaleźć: Buenos Aires, Santiago de Chile, Hawana, Los Angeles, San Francisco czy Tokio.

Rozwój niskokosztowych połączeń dalekodystansowych to coraz bardziej widoczny na rynku trend, o czym pisaliśmy w Raporcie Pasazer.com oraz w prognozie na 2017 r. Z Europy, poza Aer Lingusem, loty w takiej formule oferuje także Norwegian, który lata do Ameryki Północnej i Azji Południowo-Wschodniej ze stolic skandynawskim i Londynu-Gatwick. Należąca do Lufthansa Group linia Eurowings wykonuje połączenia tego typu z Kolonii-Bonn. Plany uruchomienia połączeń dalekodystansowych w formule low-costowej ma też koncern Air France-KLM.

Obecnie z Barcelony są obsługiwane loty dalekodystansowe do: Sao Paulo, Buenos Aires, Limy, Bogoty, Miami, Newark, Nowego Jorku-JFK, Toronto, Dakaru, Bandżulu, Akry, Dubaju, Dohy, Islamabadu i Lahore.

fot. okładka Matt Kiefer (Flickr.com/CC)

Ostatnie komentarze

greg0303 2017-03-18 14:19   
greg0303 - Profil greg0303
Nowa linia niskokosztowa, należąca do International Airlines Group (IAG) będzie miała nazwę Level. Dwa Airbusy A330-200, w konfiguracji 21 miejsc klasy premium oraz 293 miejsca klasy ekonomicznej, rozpoczną rejsy z Barcelony/El Prat do: Los Angeles (od 1 czerwca tego roku), Oakland (2 czerwca), Punta Cana (10 czerwca) oraz Buenos Aires (17 czerwca). Ceny biletów w jedną stronę, klasa ekonimiczna: USA - od 99 EUR, Dominikana/Argentyna - od 149 EUR; klasa premium: od 599 EUR (wszystkie kierunki).

Rejsy linii Level będą obsługiwały początkowo załogi hiszpańskiej Iberii, a linie Vueling zapewnią przesiadki z/do innych europejskich lotnisk.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N