×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Większe dofinansowanie dla lotniska w Szymanach


W 2017 r. zarządzająca lotniskiem Olsztyn-Mazury spółka otrzyma 29,4 mln zł dofinansowania z budżetu województwa. To prawie dwa razy więcej niż w 2016 r.


W ubiegłym roku spółka otrzymała 15,7 mln zł wsparcia. 

Zgodnie z przyjętym przez radnych budżetem 16,9 mln zł dofinansowania jest związane z pokryciem kosztów operacyjnych lotniska. Pozostałe środki zostaną przeznaczone na inwestycje (m.in. rozbudowę płyty postojowej warmińsko-mazurskiego lotniska oraz parkingów), a także na operacje finansowe (wykup obligacji i spłatę odsetek od zadłużenia). 

W pierwszym roku działalności port lotniczy odprawił ok. 45 tys. pasażerów, o ok. 50 proc. więcej niż zakładały władze województwa. Obecnie z Olsztyna-Mazury można polecieć do Londynu-Luton (Wizz Air) i Londynu-Stansted (Ryanair).

Spółka nie podała na razie wyników finansowych za 2016 r. Zgodnie z Raportem Pasazer.com, tak małe lotnisko nie ma jednak szans na uzyskanie rentowności.

gość_6cbeb - Profil
gość_6cbeb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie