×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Heathrow tańsze dla lotów krajowych


Od 1 stycznia wysokość opłaty pasażerskiej dla lotów krajowych z lotniska Londyn-Heathrow spadła o jedną trzecią do 19,10 funta.


Władze lotniska w ten sposób chcą zachęcić przewoźników do otwierania połączeń krajowych, co z kolei ma przełożyć się na rozwój gospodarczy miast innych niż Londyn. 

Do tej pory przewoźnicy musieli płacić za każdego pasażera odlatującego z Heathrow na trasie krajowej 29,10 funtów (ok. 150 zł). Jest to jedno z najdroższych pod względem wysokości tej opłaty lotnisk w Europie, co opisywaliśmy w Raporcie Pasazer.com.

Po obniżce o 10 funtów stawka za pasażera odlatującego spadnie do 19,10 funta, co powinno przełożyć się na niższe ceny biletów na istniejących trasach oraz obniżenie progu rentowności nowo uruchamianych.

Pierwszą linią, która po decyzji o obniżce cen zdecydowała się na wejście na Heathrow, jest Flybe. Brytyjski regionalny przewoźnik od marca poleci z londyńskiego hubu do Edynburga i Aberdeen w Szkocji.

Obecnie tylko nieco ponad 5 proc. miejsc oferowanych z i do Londynu-Heathrow to połączenia krajowe.gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie