Heathrow tańsze dla lotów krajowych

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
02 stycznia 2017 10:14
1 komentarz
Od 1 stycznia wysokość opłaty pasażerskiej dla lotów krajowych z lotniska Londyn-Heathrow spadła o jedną trzecią do 19,10 funta.
Reklama

Władze lotniska w ten sposób chcą zachęcić przewoźników do otwierania połączeń krajowych, co z kolei ma przełożyć się na rozwój gospodarczy miast innych niż Londyn.

Do tej pory przewoźnicy musieli płacić za każdego pasażera odlatującego z Heathrow na trasie krajowej 29,10 funtów (ok. 150 zł). Jest to jedno z najdroższych pod względem wysokości tej opłaty lotnisk w Europie, co opisywaliśmy w Raporcie Pasazer.com.

Po obniżce o 10 funtów stawka za pasażera odlatującego spadnie do 19,10 funta, co powinno przełożyć się na niższe ceny biletów na istniejących trasach oraz obniżenie progu rentowności nowo uruchamianych.

Pierwszą linią, która po decyzji o obniżce cen zdecydowała się na wejście na Heathrow, jest Flybe. Brytyjski regionalny przewoźnik od marca poleci z londyńskiego hubu do Edynburga i Aberdeen w Szkocji.

Obecnie tylko nieco ponad 5 proc. miejsc oferowanych z i do Londynu-Heathrow to połączenia krajowe.
Reklama

Ostatnie komentarze

BA850 2017-01-02 16:30   
BA850 - Profil BA850
FlyBe "wszedł" na Heathrow tylko po to, by przejąć darmowe sloty - po 3 latach operowania lotów domestic będą mogli zacząć operować do innych miast w Europie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama