Szczecin będzie miał terminal cargo

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
30 grudnia 2016 08:23
8 komentarzy
Na lotnisku w Goleniowie powstanie terminal cargo oraz hangar dla dwóch samolotów - informuje Radio Szczecin. Nie wiadomo, kto jest inwestorem.
Reklama

Prace budowlane mają potrwać dwa lata. Lotnisko podpisało na razie jedynie umowę przedwstępną na sprzedaż 14-hektarowej działki z nieujawnionym inwestorem. Dzięki inwestycji wpływy z obsługi cargo mają wzrosnąć z obecnych 500 tys. zł rocznie do nawet 5 mln.

- Będzie to w pełni wyposażony budynek, np. w urządzenia do prześwietlania towarów, w tym tych ponadgabarytowych. Będzie spełniał wszystkie formy fitosanitarne, związane z ewentualnym eksportem lub importem zwierząt. Magazyny cargo będą w pełni dostosowane do tego, aby kompleksowo obsługiwać cały region Pomorza Zachodniego i część północno-wschodnich Niemiec - tłumaczy Krzysztof Domagalski, rzecznik lotniska, w rozmowie z lokalną rozgłośnią.

Od stycznia do października 2015 r. lotnisko Szczecin-Goleniów odprawiło 540 ton cargo, z czego 406 ton stanowiły ładunki przywożone do Szczecina. Obecnie w tym porcie lotniczym nie ma infrastruktury wyspecjalizowanej do obsługi ładunków cargo.

Wydzielone terminale cargo funkcjonują na większości polskich lotnisk. Nie ma ich tylko w Babimoście, Bydgoszczy, Olsztynie-Mazurach i Radomiu.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
LS9 2017-01-03 07:54   
LS9 - Profil LS9
No wlasnie, nie maja przewozic to samo tylko sie uzupelniac!
gość_68022 2017-01-02 22:52   
gość_68022 - Profil gość_68022
Malo co przewozi sie statkiem zeby potem przewozic samolotem i na odwrot. jesli juz to nadgabaryty... a takiego regularnego cargo porty morskie malo generuja.
Z zapowiadanymi wzrostami bardziej spodziewalbym sie bardziej 'regularnego' cargo, jak np. expressowe przesylki Amazonu czy np. Zalando do centrum dystrybucji (np hub przewoznikow cargo w CGN, LEJ, BRU, EMA; obslugiwane przez sprint air/ATR 42)

Terminal oczywiscie poprawi mozliwosci przewozu nadgabarytow i ladunkow niestandardowych dla Nato w Szczecinie, okolicznych firm i innych nieregularnych towarów jakie byly w Szczecinie w tym roku, ale to nie ta skala...
LS9 2017-01-02 15:18   
LS9 - Profil LS9
Hello, czy terminal cargo nie bedzie swietnym uzupelnieniem dla portow z okolicy?!!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama