×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Chopina wprowadza Kiss&Fly


Od 2 stycznia przed terminalem warszawskiego Lotniska Chopina na poziomie odlotów za darmo będzie można zatrzymać się tylko na 7 min. Ma to usprawnić ruch.


O planach wprowadzenia strefy Kiss&Fly w Warszawie Pasazer.com informował już w listopadzie

Zgodnie z cennikiem opublikowanym przez lotnisko na Twitterze, pierwsze 7 minut postoju będzie darmowe. Za przekroczenie tego czasu i postój od 7 do 15 min kierowcy zapłacą aż 30 zł. Potem każda kolejna minuta będzie płatna 1 zł. 
Taka struktura taryf ma zmusić pasażerów do postoju krótszego niż 7 min. To z kolei ma upłynnić ruch przed terminalem na poziomie odlotów. 

Pasażerowie będą przed wjazdem na górny poziom pobierać bilet parkingowy, który przy wyjeździe będzie trzeba wsunąć do czytnika połączonego z automatem płatniczym. Strefa Kiss&Fly będzie obowiązywać na dwóch pasach przy terminalu. Trzeci będzie pasem przelotowym oraz przeznaczonym na dojazd do hoteli lotniskowych. Będzie on także ograniczony szlabanami, ale będzie na nim obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju.

Co więcej, ten sam samochód będzie mógł wjechać za darmo tyko raz na 30 minut, co ma zapobiec robieniu "nawrotów" przez pasażerów. Samochodów nie będzie można pozostawić przed terminalem bez nadzoru. Osoby, które chcą wysiąść z pojazdu i np. odprawić kogoś do stanowiska check-in, będą musiały skorzystać z parkingów P1 lub P2. 

Strefa Kiss&Fly, którą właśnie wprowadzamy jest sprawdzonym rozwiązaniem stosowanym na wielu lotniskach na świecie. Zapewnia bezpieczeństwo i płynność ruchu przed terminalem, a każdemu kierowcy, który przyjeżdża na lotnisko własnym samochodem, gwarantuje możliwość wygodnego zatrzymania pojazdu tuż przy wejściu do hali odlotów -przekonuje Andrzej Ilków, zastępca dyrektora Lotniska Chopina.

Już wcześniej Lotnisko Chopina wprowadziło ograniczenia w zatrzymywaniu się na dolnym poziomie przylotów. Kierowcy indywidualni nie mogą się tam zatrzymać nawet na chwilę pod rygorem mandatu. Zakaz nie dotyczy jedynie taksówkarzy oraz pojazdów uprawnionych. gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie