Lotnisko Chopina wprowadza Kiss&Fly

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
29 grudnia 2016 11:40
8 komentarzy
Od 2 stycznia przed terminalem warszawskiego Lotniska Chopina na poziomie odlotów za darmo będzie można zatrzymać się tylko na 7 min. Ma to usprawnić ruch.
Reklama

O planach wprowadzenia strefy Kiss&Fly w Warszawie Pasazer.com informował już w listopadzie.

Zgodnie z cennikiem opublikowanym przez lotnisko na Twitterze, pierwsze 7 minut postoju będzie darmowe. Za przekroczenie tego czasu i postój od 7 do 15 min kierowcy zapłacą aż 30 zł. Potem każda kolejna minuta będzie płatna 1 zł.
Taka struktura taryf ma zmusić pasażerów do postoju krótszego niż 7 min. To z kolei ma upłynnić ruch przed terminalem na poziomie odlotów.

Pasażerowie będą przed wjazdem na górny poziom pobierać bilet parkingowy, który przy wyjeździe będzie trzeba wsunąć do czytnika połączonego z automatem płatniczym. Strefa Kiss&Fly będzie obowiązywać na dwóch pasach przy terminalu. Trzeci będzie pasem przelotowym oraz przeznaczonym na dojazd do hoteli lotniskowych. Będzie on także ograniczony szlabanami, ale będzie na nim obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju.

Co więcej, ten sam samochód będzie mógł wjechać za darmo tyko raz na 30 minut, co ma zapobiec robieniu "nawrotów" przez pasażerów. Samochodów nie będzie można pozostawić przed terminalem bez nadzoru. Osoby, które chcą wysiąść z pojazdu i np. odprawić kogoś do stanowiska check-in, będą musiały skorzystać z parkingów P1 lub P2.

- Strefa Kiss&Fly, którą właśnie wprowadzamy jest sprawdzonym rozwiązaniem stosowanym na wielu lotniskach na świecie. Zapewnia bezpieczeństwo i płynność ruchu przed terminalem, a każdemu kierowcy, który przyjeżdża na lotnisko własnym samochodem, gwarantuje możliwość wygodnego zatrzymania pojazdu tuż przy wejściu do hali odlotów -przekonuje Andrzej Ilków, zastępca dyrektora Lotniska Chopina.

Już wcześniej Lotnisko Chopina wprowadziło ograniczenia w zatrzymywaniu się na dolnym poziomie przylotów. Kierowcy indywidualni nie mogą się tam zatrzymać nawet na chwilę pod rygorem mandatu. Zakaz nie dotyczy jedynie taksówkarzy oraz pojazdów uprawnionych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_55f5f 2017-01-16 19:48   
gość_55f5f - Profil gość_55f5f
Nie wiem kto pracuje w mediach socjalnych dla Okecia/Chopina, ale to musi byc ktos strasznie niekompetentny. Na tweety w sprawie Wielkiej Orkiestry i wyproszenie kwestujacych z terminalu, jakas osoba reprezentujaca lotnisko odpowiadala czesto w chamskim i opryskliwym tonie. Kogo oni tam zatrudniaja? Szczyt chamstwa i buractwa.
gość_cd8aa 2017-01-09 11:25   
gość_cd8aa - Profil gość_cd8aa
Przyzwoite jest 15 minut. I nie chodzi o to, że będzie to nadużywane - po prostu 15 minut raczej na pewno wystarczy dla zdecydowanej większości, a w 7 min po prostu nie wszyscy będą się wyrabiać (chociażby w przypadku kolejki do płacenie przy wyjeździe).
A i tak większość będzie wjeżdżać na ok. 5 min, jak to się dzieje do tej pory.
gość_480c0 2017-01-03 21:15   
gość_480c0 - Profil gość_480c0
Ten czas jest moim zdaniem lekko wyśrubowany i powinien wynieść raczej 10 minut zeby było bardziej ludzko. Inna sprawa, ze pod lotniskiem miejsca jest naprawdę mało, bedzie go jeszcze mniej jak otworzą nowy hotel, który nie ma tak dużego podjazdu jak Courtyard.
Dla pytających o to jak zawieźć rodzine i czule sie pożegnać sa dwie odpowiedzi - albo zaparkować na lotniskowym garażu, albo zostawić samochód w mieście i dojechać SKM. Jeśli rodzina jest liczna to koszt bedzie podobny. W innych krajach wyglada to tak samo i jakos wszyscy żyją, ale oczywiście my musimy mieć możliwość wjechania samochodem do przysłowiowego dużego pokoju, no bo jeśli mam auto to muszę nim wjechać wszędzie...
Wreszcie, jeśli ktoś kupuje bilety za kilkaset lub wiecej złotych, to naprawdę zapłacenie 10 zł za godzinne parkowanie w garażu zrujnuje budżet????
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama