×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AirAsia X w Europie przed połową 2018 r.


Linie lotnicze AirAsia X chcą uruchomić loty do Europy wcześniej niż zapowiadana uprzednio druga połowa 2018 r.

O najnowszych planach AirAsia X poinformował dyrektor operacji linii, Benyamin Ismail, w rozmowie z FlightGlobal. 

Pierwotnie przewoźnik zapowiadał, że planuje uruchomić loty do Europy, gdy otrzyma pierwsze z zamówionych airbusów A330-900neo w drugiej połowie 2018 r. Obecnie Ismali informuje, że AirAsia X prowadzi rozmowy z firmami leasingowymi by dowiedzieć się, jakie samoloty dostępne są obecnie na rynku. 

- Jeżeli wcześniej zdobędziemy samoloty, których potrzebujemy, to kiedy zaczną się dostany A330neo, to dzięki nim zwiększymy częstotliwość operacji na naszych obecnych rynkach, takich jak Chiny czy północna Azja - wyjaśnił Ismail.

W ciągu najbliższych miesięcy AirAsia X podejmie ostateczną decyzję na temat konfiguracji kabiny zamówionych airbusów A330-900neo. Możliwe jest, że maszyny, które będą używane do obsługi tras do Europy wyposażone będą w większą liczbę foteli w klasie biznes.

- Pracujemy z Airbusem, by upewnić się, że te A330neo dolecą bezpośrednio z Kuala Lumpur do Europy - powiedział Benyamin Ismail, cytowany przez FlightGlobal. 

fot. Airbusgość_f5aec - Profil
gość_f5aec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie