×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowy maj na lotnisku ChopinaPonad 989 tys. osób odprawionych zostało na lotnisku Chopina w maju 2013 r. To o 0,8 proc. więcej niż w maju ubiegłego roku i kolejny miesięczny rekord w historii portu.

Na rekordowe wyniki ruchu w Warszawie nadal decydujący wpływ mają operacje dwóch tanich linii przeniesione tymczasowo z Modlina. Ryanair obsłużył w kwietniu na lotnisku Chopina ponad 141 tys. pasażerów, Wizz Air – ponad 84 tys.Liczba operacji lotniczych zmalała w porównaniu do ubiegłorocznej. W maju na lotnisku Chopina wykonanych zostało 13 tys. startów i lądowań, czyli o 1,7 proc. mniej niż w maju 2012 r.

- Zmniejszenie liczby operacji lotniczych wynika stąd, że w maju ubiegłego roku na lotnisku Chopina bardzo intensywnie operowały samoloty linii OLT Express, która dziś już nie istnieje – wyjaśnia Andrzej Ilków, dyrektor Biura Bezpieczeństwa Operacji Lotniczych Lotniska Chopina. 

Od początku 2013 roku na lotnisku Chopina obsłużonych zostało blisko 4 mln pasażerów czyli o 7,4 proc. więcej niż w ciągu pięciu miesięcy zeszłego roku. W ruchu międzynarodowym podróżowało ponad 3,5 mln osób (+13,9 proc.), w ruchu krajowym 431 tys. (-26,9 proc.).gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie