Eurowings uruchomi bazę w Monachium

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
27 grudnia 2016 16:22
1 komentarz
Niskokosztowa linia należąca do Lufthansa Group w marcu 2017 r. uruchomi bazę na drugim co do wielkości lotnisku w Niemczech. Będzie stamtąd wykonywać głównie loty w kierunkach wakacyjnych.
Reklama

W Monachium od marca przyszłego roku będą stacjonować cztery airbusy A320 linii Eurowings. Dzięki nim spółka uruchomi łącznie 32 nowe trasy i będzie wykonywać 89 lotów tygodniowo. Przewoźnik zamierza obsłużyć na trasach do i z Monachium 400 tys. pasażerów w szczycie sezonu letniego 2017 r.

Nowe trasy to głónie połączenia wakacyjne, m.in. do Chorwacji, Grecji, Włoch i Portugalii. Przewoźnik połączy też Monachium z Amsterdamem, Paryżem-CDG, Genewą, Londynem-Stansted, Bazyleą, Edynburgiem, Niceą i Rzymem-Fiumicino.

W tej chwili jedyna trasa Eurowings na lotnisko w Monachium to połączenie krajowe do Dortmundu obsługiwane trzy razy dziennie i przejęte po linii Germanwings.

Spośród linii niskokosztowych do i z Monachium latają obecnie Norwegian, Transavia (która ma tam swoją bazę), easyJet, Pegasus Airlines, Vueling, Volotea i SunExpress. Jednak łącznie tylko 5,4 proc. miejsc oferowanych w lotach do i z tego miasta zapewniają linie niskokosztowe.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_a74be 2016-12-28 18:04   
gość_a74be - Profil gość_a74be
Lufthansa tak kombinuje ze strategiami, ze juz sie chyba nikt nie orientuje w nich.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama