×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wiceprezes LOT: Rejsy z Rzeszowa do Newark prawdopodobne


Prawdopodobnie od lata 2017 polski przewoźnik przywróci loty do Stanów Zjednoczonych z rzeszowskiego lotniska. Rejsy na tej trasie mogą być wykonywane dwa razy w tygodniu, przez cały rok. Oficjalnej decyzji wciąż jednak nie ma


O tym, że nowe połączenie jest prawdopodobne, poinformował w rozmowie z portalem Nowiny24 Stefan Malczewski, członek zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT z nominacji pracowników. O tym, że takie połączenie może zostać przywrócone, Pasazer.com informował już miesiąc temu.

Przewoźnik w oświadczeniu przesłanym do redakcji Pasazer.com podkreśla jednak, że na razie żadne decyzje nie zapadły.

- Do tej pory nie zapadła żadna wiążąca decyzja dotycząca uruchomienia bezpośredniego połączenia z Rzeszowa do Newark. LOT dostrzega potencjał w rosnącej liczbie pasażerów, która każdego roku podróżuje z na tej trasie i analizuje możliwości jak najlepszego wykorzystania tego potencjału. Jest jednak zdecydowanie za wcześnie by mówić o jakichkolwiek ustaleniach w tej sprawie. Na ten moment nie ma decyzji co do tego, czy i kiedy takie połączenie mogłoby zostać uruchomione oraz według jakiego rozkładu - brzmi oficjalne stanowisko LOT-u.

Jak informuje Malczewski, rejsy miałyby być wykonywane wyleasingowanym boeingiem 767, który będzie mógł zabrać na pokład około 200 osób. Dodał także że będzie to rejs typu: Warszawa - Newark - Rzeszów - Newark - Warszawa. 

LOT zapowiedział przywrócenie połączeń z Warszawy do Newark od 28 kwietnia 2017 r. Połączenie z Rzeszowa może ruszyć w tym samym terminie.

W przeszłości LOT oferował bezpośrednie, sezonowe połączenie z Rzeszowa do Newark. Jednak loty zawieszono ze względu na ograniczone możliwości flotowe i niezadowalające wyniki sprzedaży w klasie biznesowej. 

Na połączenie między stolicą Podkarpacia a Newark bardzo liczy Polonia - w okolicach tego miasta mieszkają osoby przeważnie wywodzące się z Podkarpacia. O rozwoju lotniska i regionu w kontekście nowego połączenia opowiadał w rozmowie z Pasazer.com prezes rzeszowskiego lotniska Michał Tabisz

#AKTUALIZACJA: dochodzi oficjalne stanowisko LOT-u#Reklama


Booking.com
gość_5bb1f - Profil
gość_5bb1f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie