Wiceprezes LOT: Rejsy z Rzeszowa do Newark prawdopodobne

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
22 grudnia 2016 11:30
48 komentarzy
Prawdopodobnie od lata 2017 polski przewoźnik przywróci loty do Stanów Zjednoczonych z rzeszowskiego lotniska. Rejsy na tej trasie mogą być wykonywane dwa razy w tygodniu, przez cały rok. Oficjalnej decyzji wciąż jednak nie ma
Reklama

O tym, że nowe połączenie jest prawdopodobne, poinformował w rozmowie z portalem Nowiny24 Stefan Malczewski, członek zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT z nominacji pracowników. O tym, że takie połączenie może zostać przywrócone, Pasazer.com informował już miesiąc temu.

Przewoźnik w oświadczeniu przesłanym do redakcji Pasazer.com podkreśla jednak, że na razie żadne decyzje nie zapadły.

- Do tej pory nie zapadła żadna wiążąca decyzja dotycząca uruchomienia bezpośredniego połączenia z Rzeszowa do Newark. LOT dostrzega potencjał w rosnącej liczbie pasażerów, która każdego roku podróżuje z na tej trasie i analizuje możliwości jak najlepszego wykorzystania tego potencjału. Jest jednak zdecydowanie za wcześnie by mówić o jakichkolwiek ustaleniach w tej sprawie. Na ten moment nie ma decyzji co do tego, czy i kiedy takie połączenie mogłoby zostać uruchomione oraz według jakiego rozkładu - brzmi oficjalne stanowisko LOT-u.

Jak informuje Malczewski, rejsy miałyby być wykonywane wyleasingowanym boeingiem 767, który będzie mógł zabrać na pokład około 200 osób. Dodał także że będzie to rejs typu: Warszawa - Newark - Rzeszów - Newark - Warszawa.

LOT zapowiedział przywrócenie połączeń z Warszawy do Newark od 28 kwietnia 2017 r. Połączenie z Rzeszowa może ruszyć w tym samym terminie.

W przeszłości LOT oferował bezpośrednie, sezonowe połączenie z Rzeszowa do Newark. Jednak loty zawieszono ze względu na ograniczone możliwości flotowe i niezadowalające wyniki sprzedaży w klasie biznesowej.

Na połączenie między stolicą Podkarpacia a Newark bardzo liczy Polonia - w okolicach tego miasta mieszkają osoby przeważnie wywodzące się z Podkarpacia. O rozwoju lotniska i regionu w kontekście nowego połączenia opowiadał w rozmowie z Pasazer.com prezes rzeszowskiego lotniska Michał Tabisz.

#AKTUALIZACJA: dochodzi oficjalne stanowisko LOT-u#

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_0e338 2017-01-12 09:53   
gość_0e338 - Profil gość_0e338
Loty z Rzeszowa do USA (New York) były już obsługiwane przez rzeszowskie lotnisko jakieś 8-10 lat temu. Jest spory popyt na loty z Rzeszowa do USA
gość_5948b 2017-01-09 19:55   
gość_5948b - Profil gość_5948b
BEDA ODLOTY Z JASIONKI !!!!
JUZ W ROKU 2008 "Firma" LOT specializowala i i zajmowala sie tym tematem robic w ballllona i duzo opowiada o DREAM..linerach .. a tu okazuje sie ze to z NADMUCHANIEM :))

zobacz link

pozdrawia RZE INSIDER
jjemiolo 2016-12-24 00:29   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Jak napisal Kelo nawet politycy z RZE wiedza ze bez doplat nie bedzie sie LOTowi oplacac. Niniejszym jak podatnicy z Podkarpackiego zgodza sie dofinansowac tych co poleca linia moze byc, jesli nie to nie podniecajmy sie. Gdy nie bedzie doplat a LO jako wlasnosc panstwowa dostanie prikaz by latac wszyscy wiemy jak to sie skonczy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama