×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Janusz Niedziela prezesem PAŻP


Polska Agencja Żeglugi Powietrznej po niemal dwóch latach bez stałego prezesa ma nowego szefa. Został nim Janusz Niedziela, były pracownik LOT-u, ale też wiceminister sprawiedliwości, kandydat PiS w dwóch wyborach i sędzia Trybunału Stanu.


Janusz Niedziela w latach 90. pracował jako dyrektor biura prawno-organizacyjnego w PLL LOT, ale jego zawodowe doświadczenie obejmuje przede wszystkim styk prawa i polityki. 

Niedziela jest radcą prawnym, ukończył Uniwersytet Warszawski. W latach 90. był m.in. kierownikiem biura kadr w Urzędzie Rady Ministrów i radcą w Ministerstwie Sprawiedliwości. Prowadził też własną kancelarię radcowską specjalizującą się w zamówieniach publicznych. W latach 1999-2001 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości z ramienia Porozumienia Polskich Chrześcijańskich Demokratów, po powstaniu Prawa i Sprawiedliwości związał się z tą partią. W 2001 r. kandydował z jej listy do Sejmu, a trzy lata później do Parlamentu Europejskiego. Nie zdobył mandatu.

W latach 2002-2005 z nominacji PiS był sędzią Trybunału Stanu, w 2006 r. (za rządu PiS) został członkiem rady nadzorczej TVP.

Od maja 2016 r. był zastępcą prezesa PAŻP ds. finansowo-administracyjnych. 

Agencja zajmująca się zapewnieniem służb kontroli ruchu lotniczego w Polsce od lutego 2015 r. była bez stałego prezesa. Po odwołaniu Krzysztofa Kapisa p.o. prezesa została Magdalena Jaworska. Mimo że nie spełniała ona formalnych wymogów do zostania prezes PAŻP (z uwagi na brak doświadczenia w lotnictwie), była bardzo dobrze oceniania przez pracowników i branżę. Jaworksa wprowadziła zmiany organizacyjne w PAŻP, zwiększyła budżet inwestycyjny Agencji, przeprowadziła zakończone sukcesem negocjacje na poziomie europejskim zmiany stawek jednostkowych opłat trasowych (co znacznie poprawi sytuację finansową PAŻP) i dokończyła wprowadzanie modyfikacji technicznych, m.in. podziału pionowego przestrzeni powietrznej.gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie