×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pracownicy lotnisk odwołują strajk w Wielkiej Brytanii


Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, zrzeszeni w związku zawodowym Unite pracownicy firmy obsługi naziemnej Swissport nie będą strajkować 23 i 24 grudnia. Protestu nie odwołują jednak załoganci British Airways.


Pracownicy Swissport, zajmujący się m.in. obsługą bagaży i odprawą pasażerów, chcieli strajkować w okresie najbardziej ruchliwych dni przed świętami. Domagają się podwyżek. W reakcji na zapowiedź strajku pracodawca przedstawił nową propozycję podwyżek i zaprosił związkowców do mediacji w niezależnej instytucji. To wystarczyło, by odwołać strajk.

To bardzo dobra wiadomość dla pasażerów, bo oznacza, że w okresie przedświątecznym nie będzie dodatkowych utrudnień związanych np. z przewozem bagażu, załadunkiem samolotów czy brakiem odpowiedniej obsługi na lotniskach. 

Protestu nie odwołuje jednak Unite działający w liniach British Airways. Personel pokładowy przewoźnika nadal zamierza strajkować 25 i 26 grudnia w celu wywalczenia wyższych płac. Linia zapewnia, że odbędą się wszystkie zaplanowane rejsy.gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie