Pracownicy lotnisk odwołują strajk w Wielkiej Brytanii

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
22 grudnia 2016 07:00
1 komentarz
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, zrzeszeni w związku zawodowym Unite pracownicy firmy obsługi naziemnej Swissport nie będą strajkować 23 i 24 grudnia. Protestu nie odwołują jednak załoganci British Airways.
Reklama
Pracownicy Swissport, zajmujący się m.in. obsługą bagaży i odprawą pasażerów, chcieli strajkować w okresie najbardziej ruchliwych dni przed świętami. Domagają się podwyżek. W reakcji na zapowiedź strajku pracodawca przedstawił nową propozycję podwyżek i zaprosił związkowców do mediacji w niezależnej instytucji. To wystarczyło, by odwołać strajk.

To bardzo dobra wiadomość dla pasażerów, bo oznacza, że w okresie przedświątecznym nie będzie dodatkowych utrudnień związanych np. z przewozem bagażu, załadunkiem samolotów czy brakiem odpowiedniej obsługi na lotniskach.

Protestu nie odwołuje jednak Unite działający w liniach British Airways. Personel pokładowy przewoźnika nadal zamierza strajkować 25 i 26 grudnia w celu wywalczenia wyższych płac. Linia zapewnia, że odbędą się wszystkie zaplanowane rejsy.

Ostatnie komentarze

Texan 2016-12-24 00:38   
Texan - Profil Texan
Wszystkie związki na Powązki. Dla mnie sprawa jest prosta: jak coś nie pasuje albo się podoba, to czas zmienić pracodawcę....
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N