×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Silnik dla COMAC-a z certyfikacją


Jednostka napędowa CFM International LEAP-1C, która ma być montowana w chińskich odrzutowcach COMAC C919, otrzymała certyfikację urzędów lotniczych w Stanach Zjednoczonych i Europie.Certyfikacja silników to pierwszy i prostszy etap długiego procesu certyfikacji samego samolotu.

COMAC C919 ma być konkurentem dla airbusów z rodziny A320neo i boeingów 737 MAX. Maszyny te są napędzane podobnymi silnikami CFM LEAP - modelem 1A w przypadku airbusów i 1B dla boeingów. 

CFM International, joint-venture General Electric i Safrana, to jedyny międzynarodowy dostawca silników dla COMAC-a C919. Chiny zamierzają zaprojektować także rodzimą jednostkę napędową, ale może ona ewentualnie zostać wdrożona na późniejszym etapie eksploatacji samolotu.

Samolot ma odbyć swój pierwszy lot testowy w przyszłym roku, a pierwsza dostawa dla Air China jest spodziewana w 2019 r. Poprzedni model COMAC-a, regionalny odrzutowiec ARJ-21, miał jednak bardzo duże opóźnienie związane z problemy z otrzymaniem certyfikacji w kraju przed wejściem do służby. 

gość_1a0e8 - Profil
gość_1a0e8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie